| Loryoficial a întrebat:

cum sa il conving pe tata sa ma lase vineri in club?:S
am fost pedepsit saptamana aceasta si a spus ca nu ma lasa in nici un club.
Si a spus ca daca iau o nota rea saptamana asta ma pedepseste si mai tare, problema este ca eu am luat un 3 la fizica pentru ca am dat un test neanuntat si nu am invatat![nu stie de nota] si saptamana asta am luat un 8 la romana[nota bunicica] merg inca o fata si vreau sa ii cer bani si sa-i spun sa ma lase in club... dar el a spus ca saptamana ce vine merge la scoala sa vada de minecrying si va afla de 3 la fizica. ce sa fac?:S

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pune mâna și învață fără a veni cu pretextul că a fost lucrare neanunțată!
Întâi școala și apoi distracția. Cum vrei să te pui bine cu el când tu faci numai rele și cu gândul la fete?
Pa, pa.

| Tweetymrrr a răspuns:

Pai daca vrei neaparat in club trebuie sa porti o discutie cu tatal tau. Tu sti de obicei ce sa-i zici si ce scuze sa folosesti, dar eu iti recomand sa-i zici adevarul. Incepi cu notele mari. Nu cred ac nu ai luat un 10 al muzica sau la desen 9 acolo.Si ii spui ca ai dat test la fizica si profa ti-a pus un 3. Dar ca-l poti remedia, ca o s ainveti. Vezi si tu adica tine. Altfel il poti minti, dar dupa acea va veni o pedeapsa si mai mare. Eo zic sa nu mergi acum in club. Sigur te va lasa daca zici sti cum e : ce recunosti e pe jumatate iertatbig grin