| NumeAnonim36 a întrebat:

Buna! Cunosc o persoana care doreste sa urmeze studii la o facultate care nu ii permite sa lucreze, in sensul ca nu are timp deloc. Persoana respectiva nu este sustinuta de parinti si-si doreste foarte tare sa fie la facultatea aceea. Stiti cumva daca exista burse de studiu sau anumite programe sau orice alta solutie pe care ar putea sa o aplice pentru a putea sa-si urmeze visul? Orice solutie, nu conteaza, doar sa ma ajutati cu o indicatie, o idee, restul caut eu. Precizez si faptul ca este foarte greu sa intri la buget la facultatea respectiva deoarece sunt medii foarte mari, iar persoana in cauza nu a urmat un liceu prea bun si acum face tot posibilul ca sa intre la facultatea aia. Va multumesc!

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Poți contacta Clubul Rotary, știu că ofereau astfel de burse.