| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy! Cunosc un baiat de 2 saptamani si ceva el a facut rost de nr si id'ul meu de la un prieten si am tot vorbit pana s-a bagat fostul si mi-a dat ign. Apoi dupa cateva zile a inceput sa vb iar cu mine si aseara mi-a zis ca ma iubestestraight face. De dimineata mi-a trm msg mi-a zis iar ca ma iubeste si cand a intrat pe mess[pe un alt id pentru ca nu ma mai bagat pe id'ul pe care il are acum] mi-a zis ca ar fi mai bine sa o luam mai moale. Apoi mi-a zis iar ca ma iubeste si dupa vre'o jumatate de ora a iesit dupa mess si nu mi-a mai trm niciun mesaj nimic. Problema e ca...eu nu-l cred ca ma iubeste... zice ca nu vrea sa fie cu mine din cauza fostului pentru ca nu vrea sa aiba probleme cu el. Pai daca m'ar iubi ar lupta pentru mine nu? Voi ce credeti ma place sau nu?

Răspuns Câştigător
| Honeybunny a răspuns:

Ori nu stie ce vrea,ori se joaca cu tine,ori nu e sigur pe sine,ori te place dar crede ca tu il vei lasa balta pentru fostul tau iubit. adica el iti zice dupa ce ti-a dat ignore ca te iubeste,dupa aceea tot el zice sa o luati mai moale, desi el a fost cel care te'a luat prea tare.e cam ciudat, eu zic sa il intrebi ce vrea de fapt si sa ii spui ca pana se hotaraste puteti fi prieteni.nici eu nu cred sincer ca te iubeste deja, mai ales ca mi se pare ca se cam da inapoi.

5 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Pai daca iti spune ca te iubeste, dupa sa o lasa'ti mai moale inseamna ca nu te iubeste atat de mult pe cat spune.Problema cu fostul tau nu ar trebui sa il faca sa nu se combine cu tine,ce treaba are el cu voi. Vorbeste cu el si spune'i ca daca vrea sa fie cu tine, sa o faca, daca nu sa te lase in pace.

| Mike959 a răspuns:

Sincer,nici el nu stie si da, ai perfecta dreptate, daca te-ar iubi cu adevarat nu ar consta niciun fost!

| Dienutza02 a răspuns:

Nu te poate iubi, e prea repede daca zice ca te iubeste nu stie ce inseamna"iubire"... poate doar te place, parerea meabatting eyelashes

fundita?batting eyelashes

| DixiSiAtat a răspuns:

De placut poate te place dar de iubit in nici un caz ar trebui sa ii spui daca ma iubesti cum spui de ce esti asa moale? haide...(cum il cheama) lasa-ma ca vrajeala...

| Allyiee a răspuns:

Buna! As avea un raspuns la intrebarea ta. Am avut si eu doua relatii pana acum, destul de lungi, cu acelasi baiat de fiecare data. Mereu s-a terminat prost. Nu ne certam niciodata, nu ne suparam, dar la sfarsit mereu zicea ca a fost doar o gluma. Baiatul acela ar trebui sa-ti spuna mult mai mult decat "Te iubesc!" daca te iubeste cu adevarat. Ar trebuie sa incerce sa-ti castige iubirea si sa lupte pentru tine cat poate de mult, chiar daca nu va reusi mereu. Toate relatiile adevarate mai au si certuri, sa nu te sperii, iar daca vrei sa afli mult mai multe despre el, ar trebui sa-l intrebi. Sper ca te-am ajutat. PUP!