| Anamaria6384 a întrebat:

curând a început sa îmi placa de un băiat pe care l-am refuzat acum câteva luni. M-am interesat de el și am aflat ca se tine după o fata de vreo 3 ani.ei au mai fost imperuna da se tot cearta și rămân doar prieteni (bine nu știu sigur care o fi relația dintre ei Și motivul Pt care nu sunt imperuna dar sunt prieteni deși au fost un cuplu) băiatul a mai avut relații și cu alte fete pe perioada când ei nu își vorbeau.in prezent fata aceea are iubit dar el tocmai acum a băgat-o in seama (ii da follow chestii de genu). intrebarea este :mai are rost sa ma bag in seama cu el? Menționez ca el ma plăcut și a ieșit cu mine când încă vorbea cu fata aceea, el acum ma evita (cred ca e suparat ca l-am respins ).p.s. Mai am o curiozitate cum poți sa stai după un om 3 ani de zile și tot sa te ti după el ne mai avânt alte relații lugi? In cazul lor chiar nu înțeleg de ce nu se "cuplează " și stau doar se "tachinari"

1 răspuns:
| 16darkParadise a răspuns:

Eu spun că merită să încerci, adică nu ai nimic de pierdut. Dacă el te-a plăcut acum ceva timp mai sunt șanse ca încă să simtă ceva pentru tine.
În legătură cu cealaltă întrebare, probabil unele persoane sunt atât de atașate de altele încât simt că nu pot să renunțe. Le este greu să ce atașeze de altcineva pentru că ei și-au pus în minte doar imaginea persoanei respective și vor să realizeze ce și-au propus cu aceasta.