| anonim_4396 a întrebat:

Buna big grin Vreau sa incerc ca slabesc prin infometare, am tot primit mereu sfaturi ca nu e bine si ca nu ma ajuta, dar pare cea mai rapida metoda de a slabi, deci daca aveti sfaturi si ma puteti ajuta cu informatii despre asa zisa infometare, lasati-mi un id de mess la mesaje si putem vorbii mai multe big grin Multumescbatting eyelashes

8 răspunsuri:
| alexamealexa a răspuns:

Pai eu iti zic sa nu faci asta. Am facut si eu prostia asta acum patru ani. 20 kg in 3 luni. Stii care a fost rezultatul? Le-am pus in 2 inapoi, mi-a cazut parul in ultimul hal, ameteli, stari de lesin si aratam la fata de parca as fi fost pe moarte. Ajunsesem sa nu mai vreau sa beau nici apa, daca mi se parea ca intr-o zi am mancat un mar in plus sau mai stiu eu ce, a doua zi nu mai mancam nimic. S-a meritat? Clar nu. Eram intr-o stare mai proasta ca oricand. Stiu ca e rapid, dar iti face mai mult rau decat bine si in final vei ajunge ca inainte, poate mai rau.

| RareşTPUro a răspuns:

Mananca salate si fructe multe ca sa te tina de foame si in acelasi timp te si slabesc. si ai grija si cu odihna ca si odihna ajuta la slabit cand mananci mancare pentru a slabi, pune-te sa dormi cel mult la 22:00

| PreaTareღ a răspuns:

Nu e prea bine prin infometare.
Incearca mai mult sport, tractiuni, flotari ridica greutati.
Si mananca salate, fructe, legume

| NoRegretsxx a răspuns:

Si eu mai fac din cand in cand treaba asta cand vad ca am pus 2-3 kg pe mine. Nu mananc nimic 2 zile si apoi mananc putin. 1 mar, legume, Piept de pui doar 1 data pe zi timp de 1 sapt. Apoi mananc doar sanatos. Mese dese si in cantitati mici. Calculeaza-ti caloriile, carbohidratii etc pe fiecare zi. Ideea e sa nu mai mananci ca o vita dupa toata treaba asta sau totul a fost in zadar. Aaa zi desigur sala, antrenamente etc. Fa sport.

| NaneSchizophrenia a răspuns (pentru NoRegretsxx):

Realizezi ca pe parcurs duce spre anorexie?

| NoRegretsxx a răspuns (pentru NaneSchizophrenia):

Hai sa nu exageram. Fac asta poate 1 data, de doua ori pe an.

| NaneSchizophrenia a răspuns (pentru NoRegretsxx):

Daca nu mananci 3 zile, faci cadere de calciu care duce la anorexie,
Deci nu risca, eventual daca nu asculti de noi mergi la un medic si cere-i sfatul!

| NaneSchizophrenia a răspuns:

Nu e bine poti face cadere de calciu care poate duce la caderea parului, petelor tenului etc., eventual o zi doar, ca sa sochezi corpul, si dupa incepi o dieta, pe baza de fructe si legume, si la amiaza poti manca mancare normala doar nu pana simti ca te saturi, doar pana cand nu mai simti lipsa de hrana, multe lichide cca. 2 litri pe zi.Eu asa am slabit in 3 saptamani 10 kg, si mi se pare foarte ok, si inca tin mai vreau inca 5 din care 3 am scapat de ele. Bafta! Funda?big grin