| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Daca folosesc crema depilatoare pentru piele sensibila sa-mi iau mustata este buna? sau trebuie neaparat sa scrie crema depilatoare pentru fata? A mai folosit cineva? Daca da, este buna in cat timp creste si creste tot la fel?

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Idealu meu in viata, e femeia cu mustata b-)
lasand gluma deoparte, du-te la un salon.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Nuuuuuuuuuuu! Daca esti fata nu face prostia asta! O sa iti creasca firul mai lung si mai des.Iti zic ce am patit eu cand m-am epilat cu crema pe picioare!

| Doηηa a răspuns:

Sfatul meu: Nu folosi cremă depilatoare mai ales pe față, mai târziu o să-ți pară tare rău.
Mai bine a-i opta pentru benzi depilatoare speciale pentru față sau a-i putea merge la un salon cosmetic și te rezolvă imediat cu ceară(cel mai simplu).
It's your choice!

| Patrăţel a răspuns:

Eu mi-o iau cu crema depilatoare normala, sau cu penseta unde mai ramane deoarece am tenul sensibil(din cauza unei creme) si daca folosesc benzi/ceara mi se ia si pielea si raman jupuita si cu o iritatie de toata frumusetea.Parul creste destul de repede, si este destul de gros thinking Eu sunt bruneta si mereu mi-a crescut parul asa, indiferent cu ce il iau. Sfatul meu este totusi sa nu faci din epilatul mustatii cu crema depilatoare o obisnuita si sa folosesti ceara sau benzile care sunt mult mai potrivite. Take care! happy

| lorre02 a răspuns:

Cele mai bune sunt benzile speciale pentru fata si sunt si ieftine

| Victoria2085 a răspuns:

Ese de preferat sa fie crema depilatorie special pentru fata! Incepe a creste dupa 3-4 zile, in dependenta si de calitatea acestia... Eu una nu folosesc ( nu am nevoie), dar prietena mea foloseste, si spune ca dupa utlizarea acesteia firul de par s-a ingrosat...