| Raluca_Rallu_2001 a întrebat:

Daca furi ceva dintr-un magazin si nu te prinde exista sanse sa patesti ceva? Sa verifice camerele iar apoi sa mearga la politie? Etc

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca exista ceva suspiciuni la inverntar se verifica si camerele, daca nu cumva e o chestie pe care o fac zilnic

| Andreeush a răspuns:

Furtul este un delict care se plateste cu inchisoare.

| Stropdeploaie a răspuns:

Pai imagineaza ti ca ai un magazinas. si un infractor. un trantor ordinar vine si iti fura din propriu magazin. Acum pe bune ce ai face? L ai lasa pe respectivul infractor sa te fure?

| CiobotaruValentin a răspuns:

Bună.Furtul este o faptă ilegală, care normal se pedepseşte cu închisoare de la un an la cinci ani (conform codului penal). Este posibil să verifice camerele în funcţie de valoare bunului furat, în funcţie de magazinul sau proprietatea din care a fost furat cât şi în funcţie de importanţa bunului furat.Nu recomand acest fapt-furtul.
O seară bună!