| SetYourselfFree a întrebat:

Daca lucrezi in IT dar nu ai nicio facultate făcută, nu vei putea avea niciodată salariul unui programator cu facultate? Merci

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti bun cu adevărat poti avea si de 5 ori salariul unui programator cu facultate

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In principiu... da, adica depinde de companie. In general, multinationalele nu trec asa cu vederea aceste lucruri, oricat de bun ai fii tu. Trebuie sa le dai niste acte, plus ca ele nici nu prea angajaza altfel.

Dar desigur ca... prin cunostinte se mai fac mijmasuri. Insa asta nu putem noi sa confirmam, nu am intalnit cazuri happy

| FreddieM a răspuns:

In marile companii, pragurile salariale sunt raportate la calificarile-specializarile pe care le-ai urmat si absolvit, dar daca esti cu adevarat bun si esti capabil sa-ti evidentiezi,, geniul" nu ar fi o problema majora sa obtii exact cat meriti. Succes