| Aly359 a întrebat:

Daca mama mea are 1.62-1.64 iar tatal meu are 1.68-1.70 pana la ce inaltime cresc eu care am 1.55 ( 11 ani )? P. S la fizic seman cu tata

4 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Formula de calcul a inaltimii este urmatoarea:media aritmetica a inaltimii parintilor +5cm daca esti baiat;-5cm daca esti fata.
Deci poti ajunge pana la 1, 60-1, 62m daca esti fata; 1, 70-1, 72 daca esti baiat.

| Cezar a răspuns:

Depinde, poti creste si mai intalti decat ei.
Deoarece, ai buncii din partea tatalui si din partea mamei.
Daca ei au fost intalti 1.80 -1.90
Ai putea si tu sa cresti intre 1.70 - 1.90

| TimisoaraKBOOOM a răspuns:

Nu se stie degeaba semeni cu tatal tau la fizic dar orice e posibil.Cel mai bun exemplu il am aici :Eu. Ambii parinti sunt mici de inaltime max 1.73 si eu am 1.82 la 14 ani...Deci orice e posibil.Fie ramai micuta fie te inalti happy vei observa pe parcuruswinking