| anonim_4396 a întrebat:

Buna, daca prietenul de care m-am despartit de 5 luni si-a facut iubita recent, dar eu cred ca am trecut peste.Insa,am avut un " soc" cand am vazut postarea cu ei pe Facebook,aveam o stare de frustrare/de tristete,dar nu stiu cum imi veni dupa o veselie si incepui sa fiu mai productiva. Facui o gramada de lucruri astazi de care nu ma asteptam,dar ce se intampla cu mine de fapt? De obicei dupa despartiri fac asa, incerc sa inlocuiesc frustrarea cu o stare de eliberare/bucurie si incep pur si simplu sa ies din zona de confort si sa fac ceva productiv, ceva gen"sa ii arat ce a pierdut" si ma ocup si de fizicul meu, sa slabesc.Totusi,in afara ca fac lucruri de care nu ma asteptam, ma ajuta toate astea emotional? Ptr ca, mi se pare ca neg ceva din inconstientul meu.Nu am mai avut relatii de atunci, nici la misto sa zic asa, el fiind o persoana super importanta, dupa care am suferit mult, cel mai mult.Si atunci pe vremea aceea, eram devastata daca se intampla una ca asta..ma izolam si ascultam in casti muzica data maxim.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Iti va fi mai bine, cand vei accepta realitatea, ca el este al alteia si vei inceta sa-i mai urmaresti FB-ul, instagramul si alte pagini personale.
Ma indoiesc ca ar fi fost o persoana super-importanta, atat vreme cat nu a dat nici o ceapa degerata pe tine, iar acum, nu sufera deloc, dimpotriva, este super fericit cu alta fata.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E normal sa te deranjeze daca ai tinut mult la el si nu a trecut chiar asa mult de la despartire, cu cat trece mai mult timp o sa te afecteze mai putin

| RAY a răspuns:

Practic catelusul tau care a fugit de tine,a gasit pe alta,acum esti frustrata ca numai e catelusul tau,nu il mai manipula, profita de el, las ca e plin netul de fraieri vei gasi alt catelus, nu plange ca imbatranesti si faci riduri, viata e scurta

| MădălinaMaya055 a răspuns (pentru RAY):

Multumesc la toti pentru parerile proprii.Ma ajuta destul de mult. Mi-a placut raspunsul tau, cam ai dreptate si tu laughing) happy

| RAY a răspuns (pentru MădălinaMaya055):

Am fost printre femei mult timp si va cunosc cat de cat

| Na_Oa_1995 a răspuns:

Încearcă sa nu te mai gandesti, daca si a facut alta iubita înseamnă ca nu se mai gândește la tine, nu neaparat ca vrea sa te facă geloasa, Treci peste si nu te gândi cum sa ii faci in ciuda sau gelos Pt ca tu o sa dai in penibil. astea sunt niște copilării duse la maxim, iesi cu fetele sau fa ceva productiv