| Anonima2501 a întrebat:

Dacă sunt pe profil de științe ale naturii, pot sa dau bacul la informatica? Vreau sa lucrez in IT. Credeți ca este o problema profilul? Stiu ca nu mai fac informatica din clas a11-a,dar pot învață in particular. Sa ma transfer pe mate-info? Problema este ca m-am obișnuit cu colegii și colectivul acesta, plus ca nu imi doresc sa dau bacul la M1(mate). Care est sfatul vostru? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E irelevant ca dai bacul la info. Daca vrei o facultate de profil IT trebuie sa faci fata in primul rand la mate de nivel M1

| anamariarot a răspuns:

Poți rămâne la științe ale naturii. Cum au intrat unii de la uman la medicină pentru că au învățat singuri, înseamnă că și tu poți intra la o facultate de informatică.
Și da, poți da bacalaureatul la info

| hx4er a răspuns:

Profilul nu cred ca e asa important...important e sa ai bac-ul atat
si la stiinte se da bac-ul la informatica (cel puti eu il dau la info) ca si eu sunt pe acelasi profil