| ellenutzza a întrebat:

dati'mi si mie exemple de fiinte supranaturale (in afara de vampiri, vrajitoare, magicieni, varcolaci si necromanti).
multumesc happy

6 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Himeră,sfinx,grifon,centaur,sirenă,satir,harpie,gorgonă,minotaur,ciclop,demon,înger,dragon,inorog,elf,gnom,trol,goblin,hobbit,orc,pasăre Phoenix, bazilisc

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

De fapt răspunsul meu era mai lung,habar n-am de ce nu a apărut tot,după "demon" urma înger,elf,trol,goblin,gnom,orc,dragon, zână,hobbit,inorog,căpcăun, pasăre Phoenix, bazilisc.

| AG a răspuns:

Intra aici si gasesti multe exemple
http://library.thinkquest.org/27661/docs/supern2.htm

| frumusik96 a răspuns:

Iele, fantome

| EvangelineDS a răspuns:

Iele fantome etc...
ma da greuu e sa cauti pe google nu?

| ToXicx3 a răspuns:

Extraterestru mik si gaylaughing))))