| คℓεxą a întrebat:

Dati-mi si mie un sfat va rog.Ar fi bine sa ma tund filat in scari cu breton intr-o parte?
P. S am fata ovala, ochii caprui si parul in am ondulat pana la umeri. fundita

Răspuns Câştigător
| Maria2894 a răspuns:

Cred ca ar fi foarte, foarte bine!
Uite ceva despre fata ovala.

Aceasta forma iti ofera posibilitatea adoptarii celor mai multe stiluri, spre deosebire de celelalte. Ai observat ca majoritatea modelelor au forma fetei ovala? Desi isi schimba foarte des tunsoarea, ai impresia ca de fiecare data sunt mai frumoase. Acum ai aflat si cauza.
Poti sa-ti porti parul atat lung, cat si scurt sau mediu. Si asta pentru ca forma fetei tale este foarte bine proportionata.
Totusi, evita sa-ti tii parul lasat peste fata deoarece iti ascunde forma perfecta si da senzatia ca ai cateva kilograme in plus. Nu cred ca iti doresti asta, nu?

Vedete cu forma fetei ovala: Katherine Heigl, Penelope Cruz, Katy Perry, Kim Kardashian, Madonna, Agyness Dey, Taylor Momsen, Halle Berry
Spor la treaba! funda?

1 răspuns:
| dyana_8491 a răspuns:

Buna! Si eu am fata ovala si am incercat toate tunsorile pe care le-ai enumerat tu! si cel mai mult mi-a placut cum imi statea cu parul filat si bretonul intr-o parte! singura deosebire e ca eu am parul drept! tu stii mai bine ce-ti place! BAfta!:*winking