| Alexa13 a întrebat:

Buna.Dau funda.Am 2 intrebari :
1.Sunt in clasa a 8a si nu mai vreau sa fac religia. Poate unul dintre parinti sa scrie o cerere? daca da, ce ar trebui sa scrie? sincera sa fiu nu ma deranjeaza sa stau la religie dar profesorul ma scoate din sarite.Am plecat de 2 ori de la religie si mi-a spus sa vin cu mama la scoala, ea era plecata si am lipsit din nou la vreo 4 ore de religii si iar o sa imi ceara explicatii straight face
2.Am o problema cu trezitul de dimineata datorita careia am lipsit muuuult de la scoala sad dimineata cand ma trezesc pur si simplu nu vreau sa ma duc, urasc sa merg singura pe jos la scoala si mereu imi e frica o sa se ia cineva de mine si o sa imi strice ziua sad. Sfaturi?
P.S.:Tinand cont ca anul acesta dau evaluarea nationala ce ar trebui sa invat la romana si mate? la romana ma descurc de un 8dar la mate din 2 nu ma scot...

2 răspunsuri:
| iulia_7948 a răspuns:

Eu stiu ca acum se poate sa faci singur cererea la directoare.

| SabbyNightShadow a răspuns:

Of,of,of...Pai parintii tai trebuie sa spuna ca esti atee, chiar daca nu esti. Astfel nu te vor mai obliga sa faci religie :3 Si daca vrei sa nu mai intarzii atunci pune ceasul pe la 5-6 si scoala-te devreme. Trebuie sa inveti tot. Iti recomand sa iei meditatii la mate :3