| ewrcbj34 a întrebat:

De 3 zile nu mai vorbesc cu sora mea deoarece ea si-a facut un iubit de mai mult timp doar ca el a fost plecat in Anglia si venea ocazional dar din luna mai el a rămas acasa, iar ea de atunci s-a schimbat extrem de mult! Nu mai petrecem timp impreuna, iar noi petreceam tot timpul impreuna deoarece stătea foarte mult cu el! Acum am zis sa mergem intr-o mini vacanta, iar ea a zis ca nu deoarece se va certa cu iubitul ei pentru ca nu o lasa sa se duca in alta parte fără el. As vrea sa nu mai fim certate, dar vreau sa imi simtă si ea lipsa cum i-am simtit-o si eu atata timp!
Va rog dati-mi un sfat!

6 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Fă-ți și tu unul, iar când te roagă, fă la fel.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Trebuie sa intelegi situatia, pentru ca si tu ai face la face daca ai avea iubit.
Trebuie sa petreaca timp si cu el, mai ales daca e plecat in majoritatea timpului.
Vorbeste cu ea si spune-i sa isi faca timp si pentru tine.

| ewrcbj34 explică (pentru MademoiselleCosmina):

Păi el nu a mai plecat de vreo 4 luni si de atunci sta numai cu el si ma deranjează foarte mult ca s-a schimbat

| Raizing a răspuns:

Minte de gâză!

In loc sa fi suparata/geloasa, fi fericita pentru e@

| ewrcbj34 explică (pentru Raizing):

Nu sunt geloasă, doar ca mi ași dori sa mai petreacă timp si cu mine, nu numai cu el...

| Raizing a răspuns (pentru ewrcbj34):

Cu caracterul care-l ai Actualmente, n-ai sa-ti faci niciodata prietene.Toate vor fugi de tine sad