| MariaIoana15 a întrebat:

De astăzi am deci sa îmi schimb stilul de viața complet, asta însemnând fără prăjeli, dulciuri, și alte lucruri nesănătoase. Am ales sa mănânc doar fructe și legume, intr-un fel sa devin vegana, deoarece am văzut multe documentare despre carne și produse lactate și am ales sa nu mai mănânc. Credeți ca voi slabi suficient de mult? Ma simt foarte bine încă din prima zi, ceea ce mie nu mi se întâmpla mai deloc când începeam o dieta, ce-i drept. Dau funda! Va mulțumesc.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, vei slabi cu siguranta. Fa-i si sport pe langa ca sa iti modelezi corpul frumos caci altfel daca slabesti mult fara sa faci miscare risti sa ti se lase pielea nasol

| Georgianaaa11 a răspuns:

Am luat aceeași decizie acum vreo 3 luni, ce-i drept e o schimbare prea mare, trebuie sa știi sa iti alegi ce mănânci, sa diversifici. Eu am renunțat întâi la carne, apoi treptat la oua și lapte. Ideea e ca depinde mult de organism. eu am ținut multe diete pana sa renunț la aceste alimente. După diete am slăbit și am o greutate pe care mi-o doream, dar nu am reuși sa slăbesc mai mult de atât. Am fost și operata de apendicită și tot nu am slăbit nici un kg, dat fiind faptul ca o săptămână sau doua nu am băut decât supe strecurate și ceai. Ar fi trebuit sa am 40 kg la ce stricta a fost dieta. Dacă te simți bine e tot ce contează. Si știu ca pare clișeu dar sportul chiar ajuta împreună cu un stil de viata sănătos. Nu am mai slăbit dar s-a tonifiat totul și arata bine. Chiar dacă ți-e lene recomand câte puțin în fiecare zi!
Sa zicem ca la început va funcționa, dar pana când se va adapta organismul la noul stil de viata, atunci se va opri si ori ramai la greutatea respectiva, ori mai slăbești dar foarte greu. de aceea îți recomand câteva exerciții fizice acasă.
Multă succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Georgianaaa11):

Care e logica sa renunti la carne? Sau la oua? Ouale sunt super-alimente. La fel si lactatele (de tara).

Si sa nu aud chestii de "sanatate", la mine la tara oamenii baga oua, carne, lactate zilnic si la 85 de ani dau cu sapa in gradina.