| Dalliaztq a întrebat:

Buna. De asta vara plac un băiat, e mai mare decât mine cu puțin. Faza e ca el tot glumeste cu tatal meu in genul ca ma lași sa fiu cu fata ta, tachinari, îmi vrea mereu atenția și spațiul. Am fost cu el și a ținut sa îmi arate ca nu e nimic între el și o presupusa fata de care i-am spus. Rade când ma vede, își întoarce capul din masina după mine. Urmează sa mergem impreuna undeva. As vrea sa știu ce parere aveți, dacă ma place și el sau doar glumea aiurea

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca sunt doar glume, fiindca nu risca sa se dea la tine, din respect pentru tatal tau.

| Nemeessis a răspuns:

Salut. Sunt băieți care fac asta doar din amuzament, dar și băieți care glumesc astfel fiindcă chiar plac fata respectivă și le este mai ușor să o spună în felul acela. Părerea mea este că băiatul chiar te place, altfel nu înțeleg de ce ți-ar da explicații că nu există o anumită conexiune între el și acea fată.
Asta e doar o părere, eu nu pot să știu exact ce gândește sau ce simte acel băiat.
Poți lăsa lucrurile să decurgă în continuare așa și să speri că într-o zi îți va spune dacă simte ceva pentru tine sau poți face și tu glume pe tema asta, vezi ce iese.

| Dalliaztq explică (pentru Nemeessis):

Multumesc mult, sper ca părerea ta sa fie realitatea?