| anonim_4396 a întrebat:

de cand cu sesiunea am inceput sa ma simt stresata si vad ca acum nu mi mai trece..si a trecut si sesiunea..pe 27 februarie am avut ultimul examen...si tot nu imi revin, adica ma simt asa, cum sa zic, agitata, stresata si cateodata mai aveam si insomnii sau uneori dormeam prea mult, sau, daca nu ma simt agitata, am asa o stare proasta, ma simt molesita. sa fie din cauza sesiunii..schimbarii anotimpului? sau ce? sau poate din cauza ca m am intalnit cu fostul acum o luna si ceva, 2 luni, si ne-am certat, in fine era primul etc..de fapt cam de atunci am inceput sa ma simt aiurea, ca stiu ca imi venea sa plang pe strada si nu aveam chef de nimeni si nimic.da cred ca sesiunea m a dat si mai tare peste cap. voi ce credeti, care sa fie cauza si ce sa fac?

3 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Din cauza gandurilor si a fap[tului ca gandurile curg nu mai apuci sa te odihnesti. Totodata fiind obosita psihic automat esti obosita si fizic si resimti acest lucru prin starea de moleseala. Da te-ai intalit cu prietenul si a fost ciudat, pentru ca momente in viata sunt si din astea, dar conteaza sa stim sa mergem mai departe si totodata sa avem grija de noi. Pe de alta parte daca a fost prima sesiune te inteleg pentru ca te-a pus in priza aceasta sesiune si nu ai mai reusit sa te deconectezi. Sfat? Inchide totul lumina, tot in casa si stai in pat pur si simplu fara sa faci nimic, pune-ti in ordine gandurile indiferent ce se intampla nu te misca asa cateva ore bune si lasa gandurile sa sece si sa se domoleasca.
Totodata cauta sa te implici intr-o activitate care sa consume din timpul alocat gandurilor. Gandeste-te la tine si nu la sesiune si autocentreaza-te fata de probleme astfel incat sa le imparti si sa le termini o data pentru totdeaunahappy

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.
cand am citit intrebarea ta am avut sentimentul de,, deja vu,,

Toata combinatia de evenimente te-a afectat.
Sfatul meu este sa iesi afara din mediul in care traiesti. Lasa totul in urma, si PLEACA! Fie si pentru o zi, daca nu poti mai multe.
Mergi la bunici/rude daca ai la tara, mergi intr-o excursie, etc.
Oricum, pleaca din oras 1-cateva zile.

Te-am tzucat si bafta.

P.S : ia si niste vitamine, ca esti si fizic epuizata.

| AnnaBebitza a răspuns (pentru Stelutza1990):

Mersi...iau niste calciu cu magneziu acum pentru ca sunt si pe stop...dar nu stiu unde sa plec..nu stau in oras..stau la tara si fac naveta cam in fiecare week end ca sa merg la cursuri la master si sa ma intalnesc cu iubitul meu (suntem de 2 luni si ceva impreuna) hmm, dar poate o conving pe verisoara mea sa mergem un week end la munte..merci pentru sfat :*