| Cristinuș24 a întrebat:

De cateva zile am inceput sa port ochelari de vedere. Este normal sa vad marginile ochelarului? Se vede ciudat pana ma obisnuiesc cu ei sau?

4 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

E normal. Trebuie sa te obisnuiesti.

| wpetterssone a răspuns:

Eu nu mi-am dat seama că văd marginea ochelarului, deși privesc și pe deasupra lentilei de multe ori.
Port de 20 de ani ochelari și sincer nu mi-am dat seama că o văd.
Este posibil să o vezi și după câteva săptămăni, dar te vei obișnui și nu îți vei mai da seama.

| PsihopedagogCristinaM a răspuns:

Da, este normal. Vederea ta este obisnuita cu mediul larg iar vederea periferica pana acum nu a avut un obstacol. Este o chestie de timp. peste 1 luna nici nu o sa o mai sesizezi

| Spliffwizard a răspuns:

Da, e normal, eu si dupa 6 ani de purtat ochelari inca o vad, dar nu ma mai deranjeaza laughing m-am obisnuit