| Loveeh a întrebat:

Bună.
De cateva zile incoace am niste ganduri negre, as vrea sa ma sinucidstraight face..Numai suport problemele pe care le am si in familie dar nici relatia cu mama mea..Azi de exm am vrut sa imi tai venele nu am putut, fiind a doua oara mi le-am mai taiat odată
M-am saturat de toate problemele astea...straight faceOff,chiar nu stiu ce se intampla cu mine de la o bucata de timp, daca ma omor ma gandesc mai mult la ai mei plus ca mai am si o soră, vor suferi foarte mult.
Voi ce credeti?sad

6 răspunsuri:
| CrazyGirl2 a răspuns:

Ee zic sa nu te sinucizi.Doamne fereste.Nu e o solutie, si eu am incercat, eram gata-gata s-o fac, daca nu imi suna tellulaughing). Desi nici atunci nu cred ca o faceam, din lipsa de curajhappy.Nu te mai gandi sa te sinucizi, ca nu are rost...mai bine cauta-ti un prieten, vorbeste cu el, iesiti la un suc, mergeti intr-o tabara, etc.
Bafta!happy:*

| resemnat a răspuns:

Hai ca iti spun ce cred eu:

nu o sa faci asta pentru ca nu ai curajul sa o faci...

daca ai fi avut curaj, nu ai mai fi postat intrebarea asta!

si eu am avut ganduri din astea de suicid ca tine, dar nu am avut curajul sa o fac (si nu cred ca voi avea vreodata)...

sfatul meu prietenesc:
MERGI INAINTE cu FRUNTEA SUS!

ai grija de tine! sper ca te-am ajutat!

| alex951 a răspuns:

Buna. ganduri de suicid am avut si eu cand iubita m-a parasit pentru unu cu 2 ani mai mare decat mine, dar viata merge inainte cu bune si rele nu trebuie sa faci un asemenea gest STUPID pentru ca in urma ta vei lasa o gramada de oameni care vor suferi, si care vor crede ca e din vina lor! eu zic sa continul sa lupti pentru ca se va arata soarele si pe strada ta! La mine in oras s-au mai sinucis saptamana asta 3-4 si vad ce s-a intamplat cu parinti lor sunt distrusi! deci sinuciderea nu e solutie tu continua sa lupti

| victorandrei a răspuns:

Mai bine ai incerca sa vorbesti cu cineva sa te "descarci" decat sa te sinucizi. Un LAS scapa repede de probleme, un invingator le infrunta.
Daca vrei sa vb mai mult lasa un id

| 5a a răspuns:

Citeste Psaltirea.

| anabahebak a răspuns:

O viata ai...viata e prea frumoasa sa o pierzi asa de la o varsta la care nu ai descoperit poate nici jumate din ce iti va oferii ea...toate problemele vin si trec, va rasarii soarele si pe strada ta toti avem momente mai proaste in viata cand simtim ca cedam, ca vrem sa se termine totul, dar trebuie sa fii tare o sa se termine si problemele cu mama ta. Fii tare happy :*