| ShadowStar a întrebat:

De cativa ani mi se tot intampla asta: noaptea visez ceva care tine cateva secunde, dimineata nu-mi aduc nimic aminte, dar pe parcursul acelei zile vad acele secvete pe care le visez si atunci imi aduc aminte de ele. Mi se intampla de mult, dar, cateodata, dispar pentru. o perioada de timp, apoi tot apar si din ce in ce mai des. Treaba e ca sunt si o persoana care,, iubeste noapte". Nu pot sa adorm devreme si devin energica dupa 10 incolo.....Totusi ma tot gandesc la visele care se petrec a doua zi...stie cineva ce ar putea semnifica? Sau de la ce se intampla asta?

5 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Daca bei cola sa renunti la ea sau la orice gen de energizant care te stimuleaza nervos. Culca-te la o ora decenta dupa ce bei un ceai cu miere si vezi daca se mai intampla. Si nu manca nimic inainte de culcare.

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Ce este acel,, ceva" pe care îl visezi? Poți să imi descrii acele secvențe?

| ShadowStar explică (pentru Sabou_Gabriel_1995):

Diferite secvente obisnuite....de ex: odata am visat ca, la scoala, dna. profesoara a scos un coleg la tabla, langa dulap. Am vazut, in vis, si un pic din ce era scris pe tabla si pe colegul meu spunand definitia paralelelor. A doua zi s-a intamplata asta. Cand l-am vazut pe colegul meu acolo si cand a inceput sa vorbeasca mi-a venit in fata ochilor si secventa din vis. In pauza m-am dus la tabla si, intr-un colt, era scris acelasi lucru cu ce vazusem in visul meu.

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns (pentru ShadowStar):

Înțeleptul Solomon spunea că visele se nasc din pricina necazurilor. Ai avut probleme la ora de matematică cu unele definiții? Sau îți este teamă de profesoară?

| ShadowStar explică (pentru Sabou_Gabriel_1995):

Nu! Doamne fereste!