| anonim_4396 a întrebat:

de ce mai nou beau multa multa apa? mi-e sete mai tot timpul,cam toataa ziua, si mananc 1 sau de 2 ori pe zi si nu mananc sarat sau gras,ma trezesc noaptea si am apa langa mine si beau, si acum beau apa si nu ma satur..de ce? adica simt ca mi-e sete ca mi-e uscat gatul dar burta mi-e plina de apa.

Răspuns Câştigător
| alexandraFdh a răspuns:

Aa..Atunci viziteaza-ti medicul in legatutra cu asta!

Funda?

9 răspunsuri:
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Ai arsuri.Mergi la medic daca esti ingrijorat\a

| Gabi19971983 a răspuns:

S-ar putea sa ai diabet!
obisnuiesti sa mananci multe dulciuri! S-ar putea sa fie din cauza zaharului!
Sau poate mananci muraturi!
Dar in orice caz nu e rau sa bei apa! Dar daca te simti rau si te simti plina si tot ti-e sete ar trebui sa mergi la un doctor!

| EnglandGB a răspuns (pentru Gabi19971983):

Sunt baiat.da mananc dulcuri ..mai demult spuneau doctorii ca sunt pasibil de un diabet adica sunt aproape. nu stiu ce sa fac..numa acum de 2 zile mi se intampla asta

| alexandraFdh a răspuns (pentru EnglandGB):

Aa..Atunci viziteaza-ti medicul in legatutra cu asta!

Funda?

| Alexaaandraaa a răspuns:

Te hidartezi, organismul tău are nevoie de apă.

| DekaroN a răspuns:

Esti deshidratat, iar organele tale cer sa te hidrateziwinking

| mrss a răspuns:

Si mama mea era la fel ca tine... desi nu facea exces de nimic, bea foarte multa apa. Si analizele au aratat ca are diabet. Nu se trateaza cu insulina, nu e asa de grav.