| zuppyby a întrebat:

De ce oare nu-l pot scoate din minte? M- am indragostit de un baiat desi nu voiam...as vrea sa nu-l mai vad niciodata ca sa pot sa-l uit (suntin clasa cu el)...Ce sa fac?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| ThyDoom a răspuns:

Nu ai dat prea multe detalii. Dar ai putea:
1. Să-i spui ce simți pentru el. Cine știe, poate și el te place.
2. Dacă nu există un sentiment comun, atunci îți vezi de treaba ta. Când ești la oră cu el, pur și simplu te concentrezi la oră. Sau măcar încerci. Ești atentă la ce spune profesorul/profesoara. Devino mai activă în timpul orei. Nu te uita doar pe geam sau la el. Iar în afara orelor pur și simplu îl ignori pe cât de mult posibil. Cu timpul o să-ți treacă.

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Lui îi place de tine?

| zuppyby explică (pentru Andreeush):

Nu stiu sigur, dar se comporta destul de frumos cu mine

| Andreeush a răspuns (pentru zuppyby):

Încearcă să afli dacă și el te place.

| Mynameis93 a răspuns:

Dacă spui că se comportă frumos cu tine, de ce ai vrea să îl uiți?

| zuppyby explică (pentru Mynameis93):

Pentru ca nu ma pot concentra la ore din cauza lui...si am teze, teste in aceasta perioada...

| RomâniaUnită a răspuns:

Pai incearca sa fi indiferenta, sau stati impreuna mai mult timp o sa se lege cevarolling on the floor