| patricia17 a întrebat:

Bună
De ceva timp imi apr dungi verde si roz pe ecran( Samsung s6 edge) nu știu care ar fi cauza.
Am fost la service dar a zis ca
nu poate face nimic...
Ce- mi recomandati?
Mulțumesc

4 răspunsuri:
| NAT0 a răspuns:

Ce bine ești patricia în poza aia.; 3
Cumperi altul sau îl duci în alt service, le iei pe toate la mână sau rămâi cu ăla că nu explodează ca s7 ul.laughing

| Nitroblast a răspuns (pentru NAT0):

S7-ul e ok, Note 7 avea probleme (cred ca nici 30 n-au explodat) dar mno...

| Nitroblast a răspuns:

Daca dungile apar cand privesti ecranul telefonul la unghiuri diferite de cel normal, de 90 de grade, atunci nu ai de ce sa te temi, e o problema oarecum normala la ecranele Amoled. Sunt cele mai imperfecte displayuri, fiecare in parte avand caracteristici unice. Nu exista Amoled perfect.

Exemplu personal, am si eu un telefon cu Amoled care a avut o data displayul spart. Display-ul nou, cat timp e pornit, daca il privesc dintr-un unghi apropiat de 180 de grade (ca si cum l-as privi aproape din lateral) are o stralucire verde, iar daca privesc de jos stralucirea aia verde poate sa fie si roz in anumite masuri de unghiuri. In timpul utilizarii normale nu se observa, doar daca o cauti insa o descoperi.

Lasa-l asa, daca nu te incomodeaza foarte tare gandul ca "nu e perfect display-ul". N-ai ce-i face, gandeste-te ca poti da de aceeasi problema daca schimbi display-ul.

Sper ca te-am ajutat! Daca totusi nu e asta problema ta ( in general cam asta e... ) atunci mai adauga detalii cu privire la defect.

| patricia17 explică (pentru Nitroblast):

Mulțumesc pentru sfat ☺