| Joannna1705 a întrebat:

De ceva timp vreau să-mi fac o a doua gaură în ureche. Chestia e ca exista un singur salon care se ocupa cu așa ceva în "apropiere", dar e foarte departe... Mă gândeam să vorbesc cu mama sa mi-o fac acasă...doar că nu sunt sigură încă. Adică, merită? Arată drăguț din punctul vostru de vedere? Ar trebui să mă mai gândesc? PS: sunt clasa a 8a

Răspuns Câştigător
| aksynaievoluoy a răspuns:

Păi ai putea face o plimbare cu prietena ta sau dacă este în afara orașului sau mai departe de Atât poți să te duci la o farmacie și cumperi spirt si un ac steril și acasă dezinfectezi acul dezinfectezi zona și adaugi acul s-ar putea să te doară puțin pentru că totuși îl bagi undeva și să știi că după ce îți faci gaură trebuie să fii foarte atentă în zona respectivă pentru a nu se infecta și dacă știi că mama ta te lasa las să pot să o rogi să te ducă cu mașina sau pur și simplu îi spui ca iti iei de la farmacie dar dacă știi că nu te lasa să mergi la farmacie și iei un ac iar dacă nu ai farmacie sau dacă nu știi cum să o faci cu acul...dezinfectezi un ac de cusut foarte foarte foarte foarte bine după care îl arzi la capăt cu bricheta aștepți puțin de tot să se răcească dar încă să fie cald iar apoi il bagi in ureche

1 răspuns:
| Justme1997 a răspuns:

Nu iti fa gaura acasa! Este foarte posibil sa se infecteze oricat de mult spirt pui tu, si sa doara mult mai rau decat ar trebui. La salon au ac special, gol pe dinăuntru, la bijuterii au pistol. M-am informat mult despre piercinguri, am si eu 2, si este foarte neindicat sa fie facut acasa. De asemenea gaura făcută cu acul tau poate fi prea mica pentru un cercel. Cauta un magazin de bijuterii de aur, argint.