| cherrybomb a întrebat:

de curand am fost la un party si am avut sandale cu toc de 12 si mi-au facut bataturi, niste pungute cu un lichid. si nu stiu cum sa scap de ele, ma dor picioarele ingrozitor. un sfat?[ mentionez ca sandalele nu ma strang. dar am stat ff mult in picioare si am dansat]
funda

Răspuns Câştigător
| dyanagabryela a răspuns:

Nu prea stiu ce sa-ti spun "sa faci cu ele", dar in ori ce caz NU LE SPARGE! La fel a patit si mama acum 3 seri de la niste pantofi cu toc de 12 cm si a spart una si nu stiu...a ramas asa putin sange in genul unei zgarieturi care arata foarte urat... Incearca cu putina gheata pentru. a se dezumfla si da-ti seara pe picioare cu crema de corp sau crema speciala pentru picioare. Pana iti va trece cat de cat poarta ceva mai lejer, fara prea multe bretelute, pentru a nu sufoca piciorul si totodata pentru a nu te atinge pe acele basicute. Funda/vot?

5 răspunsuri:
| cherrybomb explică:

@dyanagabryela mersi pentru raspuns, este cel mai bunhappy si folositor... funda

| DjSprIt3 a răspuns:

Pai ca te strang prea tare
Daca le tii prea strans te freaca si iti face basici
Sfatul meu este sa le largesti daca nu mg nu le mai purta

| Casandra a răspuns:

Le spargi...is besiciclaughing

| Casandra a răspuns:

Le spargi...is besicilaughing

| Roby_3118 a răspuns:

Fi atenta nu le sparge! pune ceva preventiv si asteapta sa iti treaca pentru ca o sa te usture ingrozitor! Am patit-o si eu