| anonim_4396 a întrebat:

de la banda de alergat slabesti? Mi-am cumparat un voucher pentru un abonament la fitness si sala unde ma duc eu au decat 3 aparate bune pentru mine(banda de alergat, bicicleta si aparatul acela pentru muschii exteriori ai coapsei). Trebuia sa merg inainte sa vad sala deoarece nu are deloc aparate multe si de care imi trebuiesc mie.
Deci: daca merg pe banda in fiecare zi pot sa-mi dezvolt masa musculara la picioare? Vreau sa-mi tonifiez musculatura ca de slabit nu am ce sa slabesclaughing si voiam sa fiu sigura daca slabesc sau nu daca merg pe banda(nu alerg, doar merg).
Pe mine ma intereseaza si daca banda are efect si pentru muschii fesieri.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pentru muschii fesieri sunt cu totul alte exercitii, la aparate

intreaba instructoarea/instructorul de acolo si iti arata

| Lucianu a răspuns:

Da, pe banda de alergat poti slabi, iti tonifiaza gamba si iti ofera o mai mare rezistenta la efort, cat despre muschii fesieri, la banda de alergat nu sunt asa lucrati. P.S: Incearca sa incepi cu mers usor la banda si dupa sa alergi pentru ca daca doar vei merge nu prea va avea efect, la fel si la final, te opresti usor nu din fuga gata ai sarit de pe banda, din fuga mergi mai usor, mers lent si apoi te opresti, sper ca te-am lamurit. happy