| AlinaOrbeanu a întrebat:

De lungul unui am ajuns destul de cunoscuta prin toate lucrurile pe care le realizam la scoala. Asa a fost clasa a5-a. Neavand decat 10"prietene bune". Ele pot spune ca nu erau la nivelul care eram eu sau cam asa ceva. In clasa a6-a am inceput sa ies mai mereu cu ele, sa ne jucam prin ore, sau sa nu fim atente si mai mereu la matematica incepuse sa imi scada notele. Acum reactia voastra legata de matematica : Tocilara sau ceva de genul. Toti din jurul mei o urasc, dar mie mi se pare usoara odata ce o intelegi. Si cum spuneam notele au incepu sa fie mici, copiam la teste si cheatii. Asa ca din media de 10 am ajuns la9. Normal ca ai mei m-au intrebat de ce nu am avut media 10 si le-am zis ca nu ma placeau profii. Stiu e o minciuna ciudata. Acum recent am aflat ca fetelor acelea nu le pasa de mine. Doar ma foloseau. Si mi-a parut extrem de rau. Acum cand ma vad fac glume urate doar pentru ma inteleg bine doar cu doua persoane. Dar nu mi-a pasat de ele doar ca m-au facut sa imi pese de ele. Acum vreau sa imi fac o schimbare. Atat fizic cat si moral. Daca ati citit pana aici va multumesc stiu ca am scris mult. Vreau sa stiu si ce parere aveti voi. Si cu trebuie sa incep prin a ma schimba. Va multumesc anticilat.

3 răspunsuri:
| lorena15 a răspuns:

Nu ai de ce sa te schimbi, doar arata-le ca nu iti pasa de ele si incearca sa iti ridici notele, fa-le geloase

| SilentSuicide a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie, dar totusi gandeste-te ca este mai bine ca ai aflat adevarul despre ele. Schimbarea poate avea si aspecte bune dar si rele, vorbeste si cu acele doua persoane ca dupa aceea sa nu zica ca te-ai schimbat si chestii din acestea. Totusi indiferenta doare cel mai tare, notele ar trebui sa le imbunatatesti, si nu lasa pe nimeni sa te corupa, e viata ta, alegerile tale. Sper ca te-am ajutat. c;

| EllyClau a răspuns:

Heei..nu te schimbabig grin Accepta cum esti in pielea ta..Acele persoane au profitat de tine, ele trebuie sa se schimbe. data viitoare cauta-ti anturajul mai cu grija..si..poate informeaza-te un pic despre el inainte puppy dog eyes Ai grija in viitor :*