| VreauSaFiuMilitar a întrebat:

De mult timp ma gandesc la ce sa fac cu viata mea. Imi doresc sa devin militar sau politist. Ar insemna sa raman in tara si sa plec in misiuni. Eu imi doresc sa ma mut intr o alta tara, in America. De asemenea sa vizitez Anglia, Germania, Suedia, Australia. Multe planuri. Problema este ca daca voi fi politist sau militar nu voi putea sa fac toate aceste lucruri si o sa traiesc toata viata in Romania. Voi ce parere aveti? Ce alegere ati face voi? Cariera sau visele?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fă-te stewardes(ă) - împaci și capra și varza

| NelsonM a răspuns:

Daca tu vrei intr o tara cu legislatie buna du te in america stai cativa ani inveti limba la perfectie si te bagi la ei la politie la noi nu merita e prea naspa la noi