| bianca898 a întrebat:

Buna! De multa vreme pur si simplu nu mai chef de vorbit. Simt ca nu am nimic de spus si simt ca nu stiu nu are rost. As putea zice ca...e normal sunt introvertita si astea dar nu sunt asa...sunt mai extrovertita, dar posibil sa fie poate ceva din trecut ce mi-a cauzat. Ori poate nu am dat de persoanele potrivite ori e ceva cu mine, sinecer nu stiu. Voi ce credeti? Mi-as dori mult sa am si eu un grup de prieteni sau macar cativa cu care sa pot vb ore intregi si chiar sa avem ce vorbi fara sa ne plictisim.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă dorești prieteni, cauți.

| OldSoul a răspuns:

Se mai intampla.
Poate ca e doar o faza, poate nu.
Poate este ceva normal.

Si eu tot pe acolo sunt ca tine.
Doar ca eu am avut si acele persoane cu care sa vorbesc ore intregi, insa oamenii isi schimba prioritatile si uite asa, nu mai vorbim intre noi.

Asta pe de o parte.
Pe de alta parte, daca ti-ai dorit sa ai persoane cu care sa vorbesti, ai facut eforturi in aceasta privinta si totusi, nu ai reusit sa ai aproape acele persoane, e cumva normal sa simti o oboseala.
Pentru ca asta e adevarul, cand iti doresti ceva si nu vine, incerci, incerci, dar parca la un moment dat nu mai ai energia necesara.
Simti ca nu mai are rost sa depui eforturi in aceasta privinta.

| DenisaDeny2008 a răspuns:

Poate ca treci printr-o perioada dificila sau nu ai găsit persoanele potrivite în care sa ai încredere și sa le poți spune orice