| HPNova a întrebat:

De o vreme am ajuns sa cumpar 2-3 sticle de suc/apa pe zi la scoala pentru ca se termina una la 2 ore sau una pe ora si la ultimlele ore nu mai am nimic de baut pentru ca raman fara bani..si asta nu ar fi o problema daca as bea doar eu, dar aproape de fiecare data eu nici nu ajung sa beau din prima sticla deoarece colegii mei care nu isi aduc niciodata de baut cer mereu de la mine si daca nu le dau fura sticla cand nu sunt atent..si a devenit cam enervant. Stiu ca este o intrebare stupida dar as vrea sa vad daca stie cineva o metoda sa ascund sticla sa nu o mai fure...

Răspuns Câştigător
| ℓαυяα a răspuns:

Nu îți mai lua apa/suc și bea și tu de la alții laughing

2 răspunsuri:
| TimmyTim a răspuns:

Mi e sila să-ți răspund pentru ca îmi dau seama ca ești un copil de 12-13 ani care e prea pr#st (scuze de cuvânt, dar chiar e penibila intrebarea) sa își dea seama ca nici măcar nu ar fi trebuit sa se gândească sa pună o asemenea întrebare.
Fi mai autoritar și cumpăra ți mai puține sucuri și mai multa apa. O sa vezi ca nu o sa îți mai ceara?
Have a nice day!

| HPNova explică (pentru TimmyTim):

Multumesc, sunt in clasa a 9 a si daca nu ma crezi iti arat buletinu. Si i trebarea nu era o cerere disperata de ajutor, am si zis in intrebare ca e o intrebare stupida, eu doar voiam sa aflu moduri creative de a ascunde o sticla... Sa vad opinia si ideiile altor oameni.