| lovitddefulger a întrebat:

De obicei sunt rezervat, tacut, gandesc ceea ce urmeaza sa spun si nu imi prea place sa vorbesc in plus, doar asa sa ma fac auzit.Insa cateodata cand vorbesc, ma ia gura pe dinainte, de parca as avea vreo dorinta sa conversez, doar ca pe urma sa ma fac de ras.Adica cateodata incep aiurea sa vorbesc vulgar si o tin cu injuraturile si vorbele urate, ceea ce nu e genul meu.Ar trebui sa fiu mai indiferent la toate,adica mai bine tin in mine pana se acumuleaza si devine furie? Incerc sa evit,deoarece cateodata am anumite stari,pur si simplu am contact ocular cu persoana care m-a enervat, nu mai vad nimic in jur, si daca ar face vreo miscare in momentul respectiv, nu stiu ce as face.De multe ori cand se intampla asta, imi vin in minte imagini cu ce i-as putea face...Dar nu pot controla asta, pur si simplu se intampla.Nu am nimic cu nimeni, insa cand imi sta cineva in cale, instinctiv apar unele stari si nu ma pot controla.Am un caracter agresiv interiorizat.Deci daca cineva nu intelege cu frumosul,decat sa incep,sa vorbesc urat si sa-mi fac eu o imagine proasta, mai bine sa tin in mine pana ii arat uratul? Sincer nu imi pasa daca persoana e neimportanta pentru mine, dar nu as vrea sa am probleme pentru altii, daca ei nu pot sa-si vada de treaba lor.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine nu ti-ar pasa de ce cred altii, ca ajungi, cum se spune,, cu magarul in spinare''.
E foarte bine sa fii laconic, sa nu-ti irosesti gura degeaba.
Cat despre momentele cand te ia gura pe dinainte.Gandeste-te la motive:de ce? nu trebuie' sa-mi pese de altii!
gandeste-te de 2 ori inainte sa zici ceva si incearca sa te stapanesti mai bine.
nu tine nimic in tine, deoarece nervii tinuti in frau pot duce la cancer de stomac(chiar stiu cazuri!).
Descarca-te mergand in aer liber, spalandu-te cu apa rece pe fata etc.