| anonim_4396 a întrebat:

De pe ce site imi pot descarca programul Pseudocod? Sunt la mate info si am nevoie de el, dar nu mai tin minte site-ul pe care ni l-a zis profesoara...Multumesc big grin

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Http://www.codeblocks.org/downloads/26

E necesar sa descarci neaparat o versiune care contine "mingw" in nume, altfel nu o sa mearga.
A patra varianta de sus (codeblocks-20. 03mingw-setup.exe) e buna

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

"Pseudocod" nu e un program, nu se poate descarca.
E un fel de limbaj de programare pentru incepatorii, asemanator cu limba naturala cu care va invata la inceput, inainte sa treceti la programare "pe bune" in C/C++ sau Pascal.

Sigur nu a spus programul "Code::Blocks"?

| MaraAlexandra87 a răspuns (pentru PainTech):

Daaaa! Mi-am amintit ca asa a zis, Code::Blocks, intr-adevar! Scuze, am incurcat limbajul cu programul. Stii de unde se poate descarca CodeBlocks?

| MaraAlexandra87 a răspuns (pentru PainTech):

Multumesc din suflet :*

| PainTech a răspuns (pentru MaraAlexandra87):

Http://www.codeblocks.org/downloads/26

E necesar sa descarci neaparat o versiune care contine "mingw" in nume, altfel nu o sa mearga.
A patra varianta de sus (codeblocks-20. 03mingw-setup.exe) e buna