| fyfy3 a întrebat:

De un timp pe unchiile mele au aparut niste puncte albe. Ce sunt?

Răspuns Câştigător
| albastrualb77 a răspuns:

Cred ca ai lipsa de vitamine, dar nu sunt sigura, mai bineconsulta un medic.Sarbatori fericite.

9 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Buna,
In termeni populari, se numesc "oitze", e din cauza lipsei de calciu, nu e nimic grav, or sa-ti treaca, or sa-ti apara iar.
Zi faina!

| Biu a răspuns:

Pai înseamna ca ai lipsă de calciu, şi mie îmi apareau într-un timp.
Să te dai pe unghii cu lac incolor.
Şă mănânci multe lactate.
Şi să te duci la farmacie să cumperi vitamine.

Sper că ţi-am fost de folos.
Numai bine!

| maiamoniblueberry a răspuns:

Punctele alea albe, indica faptul ca ai lipsa de calciu. Nu iti face griji caci ele vor trece in timp, sau poti incepe sa iei vitamina C.
Ca tot e Pastele si sunt prima care posteaza, imi dai si mie o funditabatting eyelashes?

| VitaminaColorata a răspuns:

Buna Fyfy.smug
Punctele albe indica lipsa de calciu.winking Acestea mai pot aparea si pe dinti.tongue
Mananca lactate sau ia vitamine si o sa dispara.winking
Bafta!kiss

| adriana_3818 a răspuns:

Aceste pete apar din cauza lipsei de calciu...

| OlGuTsIkA_3343 a răspuns:

Nu iti ajunge calciu.Am avut si eu acesta problema trebuie pur si simplu sa maninci mai multe lactate! sper ca ti-am fost de ajutor Funda?

| vrrra a răspuns:

Nu ai calciu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,fyfy3!
Am si eu aceste ''puncte''.
Sunt din lipsa de calciu, in credinta populara simbolizeaza ca o sa fii bogat/a.
Iti recomand sa mananci mai multe legume si fructe.
Paste fericit!
happyhappyhappy:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punctele albe inseamna deficienta de calciu, iar unghiile macinate indica deficienta de zinc! Sa nu incepi sa bei mult lapte fiert (asa cum fac multi prosti), pentru a face rost de calciu! Organismul nu poate asimila calciu din laptele fiert, din cauza unei enzime. Il poti obtine din laptele proaspat, fie ca-ti place sau nu. Sanatate!