| Andreea1778 a întrebat:

Bună, deci am auzit ca dacă fumezi nu mai crești în înălțime, e adevărat? Ca am 16 ani și am 1, 75 și ma consider prea înalta și nu-mi place deloc, deloc cryingsincer urăsc lucrul asta cel mai mult la mine. Credeți că e adevărat chestia cu fumatul sau doar minciuni?

5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Nu e nici o problemă dacă ești mai înaltă, vei avea uneori și avantaje. Există joburi unde înălțimea este un avantaj. Trebuie să fii mândră de asta și să înveți să te simți bine în pielea ta.
Partea mai "rea" e că va trebui să îți alegi cu grijă încălțămintea în anumite circumstanțe. În rest, sănătoasă să fii.
Fumatul nu te "ajută" să devii mai scundă sau să stagnezi. Nu are legătură. Te ajută în schimb să îți distrugi plămânii în timp.

Toate cele bune!

| Violleta2022 a răspuns:

La fete, cresterea in inaltime se incheie la 16 ani si asa vei ramane pe viata.
Apropo, am aceeasi inaltime ca si tine si pot comfirma ca nu am mai crescut deloc dupa 16 ani.

In ce priveste fumatul NU opreste nici o crestere in inaltime, dar afecteaza grav si direct plamanii, producand boli de plamani si chiar cancer pulmonar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sigurul lucru cu care te vei alege daca te apuci de fumat e vreun cancer, dantura stricata, respiratie mirositoare, plamni distrusi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fumatul nu influențează creșterea, însă sănătatea plâmanilor și chiar cea generală da. Deci...nu e o idee bună.

| Batista1224 a răspuns:

Nu e adevărat, fumatul afectează sănătatea