| ellabeagle a întrebat:

Bună deci am o problemă sper să mă ajutați sa o rezolv.
Deci...Sunt elevă în clasa 9 într-o scoală din Republica Moldova. Am luat o scutire de sport de la medic, dar profesoara de sport mi-a zis să duc eliberarea pînă în septembrie, acum dacă o duc este vreo șansă so primească, plus profesoara de sport crede că l-am dat deja.Mie rușine să duc eliberarea.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu prea face sens ce spui tu...care septembrie? cel din 2017? ca mai sunt 5 luni pana atunci!

Daca nu duci scutirea risti sa ramai repetanta, pentru multitudine absentelor la ora de sport.
Deci, rusinea nu are ec cauta intr-o problema atat de serioasa si majora.
Daca alegi sa ramai repetenta 1 an in loc sa duci scutirea, atunci este doar prostie la mijloc.

| 393Dan a răspuns:

Tine-o la tine. Daca te mai intreaba de ea zii ca "am adus-o, sunteti sigura ca nu o aveti?" daca zice ca nu, zii ca ai sa verifici pe-acasa. Si apoi adui-o. Asta daca nu tine minte.
Insa chiar daca i-o dai acum, oricum trebuie sa ti-o primeasca. Pentru ca e de la medic, tu sport oficial nu poti face ca ti se face rau, poate probleme de inima, etc. ea nu poate sa te forteze sa faci sport daca ai eliberare.

| NAT0 a răspuns:

Taci mă din gură şi vezi-ţi de treabă.laughing Ai dus-o, nu ştii ce a făcut cu ea, a pierdut-o, tu ai dus-o, strict problema ei, dacă vrea îi mai scoţi una nouă din moment ce ea nu poate să aibă grijă de ea.

| ellabeagle explică:

Trebuie s-o duc la directoarea şcoli.