| Ana2920 a întrebat:

Bună! Deci baiatul de care îmi place m-a blocat pe Whatsapp si sunt in clasa cu el si as vrea sa ii zic sa ma deblocheze, dar nu am nici eu nici el sa vorbim unul cu altul si mie imi e rusine sa ii zic + ca ma tot gândesc ca poate zice NU...nu știu ce sa fac. Va rog ajutor!

4 răspunsuri:
| isemilia a răspuns:

Dar de ce te-a blocat?
Poti ruga o prietena sa ii spuna ca te-a deranjat gestul lui (pe Whatsapp) sau sa ii spui tu fizic ca ai vrea sa iti spuna din ce motiv te-a blocat. Te poti lega de ceva la ce e bun la scoala. (de exemplu, daca este bun la biologie ii poti spune ca voiai sa il rogi printr-un mesaj sa iti explice o lectie dar ai vazut ca esti un contact blocat)

| Ana2920 explică (pentru isemilia):

Mersi! Dar eu știu de ce m-a blocat. Deci o data am făcut o farsa pe Whatsapp cum ca am murit, etc. si baiatul de care imi place le-a spus colegilor mei ca am murit si ca nu vor mai avea încredere in ei si cand a aflat ca e o farsa, m-a blocat de supărare

| isemilia a răspuns (pentru Ana2920):

A fost o farsa proasta, care lasa loc de interpretari. Nu cred ca tie ti-ar fi placut ca cineva sa iti zica ca el e mort. Plus ca ai vostri colegi si-au facut o parere destul de proasta despre el. Nu mai glumi despre astfel de lucruri pe viitor. Poti sa iti ceri scuze (din nou, sper.), insa e la latitudinea sa daca le accepta sau nu.

| Ana2920 explică:

Nici eu nici el nu avem curaj sa vorbim unul cu altul*