| anonim_4396 a întrebat:

Deci ca sa încep cu începutul. Aseară m-am îmbătat, eu chiar nu sunt imună pentru ca nu beau dar aseară am făcut-o lata. In club, eram la masa cu băiatul de care îmi place, nu scoteam un cuvant cu el pentru ca îmi era rusine, sunt cam timida asa ca râdeam doar cu prietena mea. După câteva pahare am început sa am tupeu ca niciodata și am început sa ma dau subtil la el dar intr-un mod penibil. Ii luam ochelarii, mi-am scos un inel și i l-am pus pe deget, chestii de astea penibile și acum mor de rusine laughing El se amuza foarte tare și tot ne comanda bautura. Am iesit pe la 4 când s-a inchis localul, in final a fost totul bine, ne-au dus acasa pana la usa și etc. dar acum ma simt foarte cringe, eu nu sunt genul care sa bea si ma mustra conștiința acumlaughing. Deci îmi vine sa nu mai dau ochii cu el. Ce ar trebui sa fac in situatia asta ca sa nu ma mai simt nasol?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Treci peste, ai avut noroc ca nu tea violat sa faci un copil fara sa stii

| Adry05 a răspuns:

De ce sa te simti rusinata? considerand reactia lui sigur omu doar s-a amuzat de situatie si n-are nimic cu tine, eu prefer de sute de ori un om ca tine cand ai baut, adica distractiv, jucaus, glumet decat o persoana timida si incordata care nici pas nu zice de rusine, aparent si el la fel.

| Raven a răspuns:

Știi care e problema? Situațiile în care ai fost penibil/ridicol stau cu tine forever. Am și acum amintiri destul de vii cu momentele jenante din adolescență deși au trecut o groază de ani de atunci. Nu mai sunt chiar atât de cringe ca la început dar tot simt că mi-ar plăcea să mă întorc în timp și să încerc să le evit/rezolv, ca în serialul Being Erica...
N-ai ce să faci decât să speri că nimeni nu te-a filmat (asta-i diferența dintre adolescența mea și-a ta) și că vor avea suficientă milă încât să nu facă mișto de tine prea tare. Cât despre el, dacă simte ceva pentru tine și e un gentleman, nu va aduce vorba despre asta ori doar va glumi foarte puțin pe seama ta. Dar nu știu cât de gentleman e, de vreme ce el v-a comandat băutura... Oricum, dacă vrei să treci peste asta cu tupeu, postează-i pe messenger Holograf-Ți-am dat un inel și întreabă-l dacă încă se mai consideră că sunteți căsătoriți, având în vedere că i-ai pus inelul pe deget aseară ori se aplică regula de aur din Las Vegas. (mă refer la cea enunțată de @shrink)
Ține minte, dacă recurgi la autoironie, îi dezarmezi pe cei care ar vrea să facă mișto de tine, autoironia te ajută să treci mai ușor peste situații de genul ăsta. Capul sus! Baftă!

| raMLesS a răspuns (pentru Raven):

Ce ai facut asa de penibil? Vrei sa iti spun eu ce am facut? Mi-a batut o femeie de vreo 50 de ani la usa si era cu un barbat de 30 si strângeau fonduri pentru copiii bolnavi, seara mi s-a spus ca in acea zi o sa vina neamurile in vizita, iar eu dormeam, mai era decat maica-mea acasa, si ghici ce, neamurile venisera deja, dar m-au lasat sa dorm, si eram intr-un somn d-ala adanc din care abia te poti trezii.
Eu in acel moment, trezit brusc din somn, nici nu stiam ce-i cu mine si m-am dus la usa, am luat-o pe femeia aia in brate, am pupat-o pe obraji, l-am luat si pe ala si l-am pupat, duoa care i-am poftit inauntru, cand deschid usa de la sufragerie, vad neamurile acolo... Raman 3 secunde blocat si nedumerit, timp in care imi mai revin, ma intorc la usa si imi dau seama ca am incurcat persoanele...baaa imi venea sa intru in pamant de rusine, nici n-aveam ce replica sa le dau sa ma scot.
Pe barbatu ala creca l-am pupat si pe gura ( in coltu gurii)
laughing laughing

| Raven a răspuns (pentru raMLesS):

Mi-am prins capul între ușile de la autobuz încercând să scap de un pervers care începuse să mă pipăie. Autobuzul era în stație și nu închisese încă ușile, am vrut să cobor dar le-a închis și..bam!
Lumea din autobuz și stație a început să țipe, șoferul a oprit, am coborât și m-am tot dus... Pe tine te-au văzut doar rudele tale, pe mine, juma' de oraș. De-aia zic că am avut noroc că pe vremea aia nu se filma tot ca acum laughing

| raMLesS a răspuns (pentru Raven):

Asta e altceva, era penibila situaţia, dar era si foarte serioasa, deci nu prea era nimic de ras fata de cum am patit eu.
Mi-am amintit, imi pare rau ca te-am pipait atunci, n-o sa se mai repete... Dar nu promit nimic tongue

| Raven a răspuns (pentru raMLesS):

Nici nu zisesem că a fost ceva de râs dar, pentru cel căruia i se întâmplă, tot e jenibil, mai ales că ceilalți nu aveau de unde să știe de ce mă hotărâsem eu așa brusc să cobor...Din punctul lor de vedere, o puștoaică aiurită, care uitase să coboare, s-a trezit cu gâtul prins între uși.

| Adry05 a răspuns (pentru raMLesS):

laughing)))))))) Deci nu mai pot de ras, prea tare povestea

| raMLesS a răspuns (pentru Adry05):

Multumesc, dar mai am o gramada... Intr-o zi de vara, dupa o ploaie torenţială, m-am gandit sa ies afara cu bicicleta pentru ca deja se insorise, era acea atmosfera faina pe care presupun ca o stii si tu si intelegi ce spun daca ai mers cu bicicleta pe o vreme de genul, e satisfacator sa mergi cand e soseaua uda, mai ales sa pui si frane.
Toate bune si frumoase, pana cand ma gandesc eu sa-i dau blana, cred ca am prins vreo 40-50 de km/h, iar in dreptul unei statii de troleibuz erau vreo 10-15 oameni, aproape de bordura era o balta ( eu credeam ca e doar apa, dar era o groapa de vreo 10cm adancime pe care n-am vazut-o, si nici pe oamenii aia nu i-am vazut ca erau masini parcate aiurea) si voiam sa iau balta aia cu frana laughing. Zis si facut, ma aliniez perfect cu balta, trag frana pe spate, si cand intru sa iau balta, sare bicicleta de c*r in sus si ma imprastii pe jos, jumate pe bordura, jumate pe sosea.
Ma ridic usor, ei se uita la mine, eu ma uit la ei, si incepusera cam jumate din ei sa rada, mai aveam si bluza de pe mine jupuita si murdara, era o bluza gri.
Ce putea fi mai rau de atat? Nimic, asa-i? Nu, nu e asa. Ma duc sa iau bicicleta, si ghici ce? Coarnele erau la 45 de grade de axul normal, facusem si pana ca s-a spart cauciucul, iar roata era stramba, atat de stramba ca nici nu se mai invartea, iar eu eram la vreo 3km de casa. Cand dau sa ma intorc, roata era blocata si aveam sa merg 3km pe jos cu hainele rupte, ude si murdare, iar de bicicleta trageam cum trage calul la caruta, doar ca mergeam de 20 de ori mai incet. Daca era noapte, era ok, dar era zi si se uitau oamenii aia la mine si radeau, mai ales atunci cand trebuia sa astept la semafor, imi venea sa arunc bicicleta aia peste gard la cineva si sa fug pana acasa.
In cele din urma ajung si acasa dupa vreo 30 de minute, ud leoarca, si uite asa ma fac de rusine prin juma' de oras, ca eram si in centru, dar povestea nu s-a terminat aici.
Sun la usa, parintii mei se dusesera la magazin, si ma sprijin cu umarul de perete, cu picioarele pe a doua treapta a scarii. Stau eu ce stau si peste 5 minute urca o femeie cu un barbat in bloc (rudele unui vecin, si nu ma cunosteau), si cand urca ei scarile, deschide o femeie usa, iar acea femeie ii cunostea. Nevasta aluia a apucat sa urce cateva trepte, iar barbatul ala era pe aceiasi treapta cu mine. Vorbeau ei acolo cu femeia aia si la cat de impiedicat sunt, cand dau sa schimb pozitia, imi pierd echilibrul si cad peste barbatul ala, cade si el saracul laughing laughing alea s-au prapadit de ras, eu de rusine, cat de prost sa fii ma sa faci asa ceva? laughing nici nu stiam ce sa mai zic, Jesus... Cat ghinion sa ai ma, iesi si tu odata pe an afara din casa si atunci le păţeşti pe toate.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai ce să faci, mulțumește-te că nu ți sa întâmplat nimic rău.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa nu mai bei, daca faci urat la bautura?
funda laughing)

| shrink a răspuns:

E simplu, aplica regula de aur - what happened in vegas stays in vegas