| andratudose5000345 a întrebat:

Deci de vreo 7 luni îmi place de un băiat, puțin mai mare decât mine cu 2 ani. E foarte dragut și frumos. El știe că-mi place de el,dar nu știu dacă lui îi place de mine. Adică de comporta drăguț cu mine. Nu ieșim in oras sau la plimbări,doar vorbim,nici la școală nu vorbim. Părinții mi-au interzis sa vorbesc cu el,dar eu o fac in secret. Mă rog,ce vreau eu sa aflu este dacă mă place. El spune că nu,dar nu-l prea cred. Și aș mai vrea să știu cum pot să mă pun într-o relație cu el dar și el sa accepte,nu vreau să-l oblig. Adică eu chiar îl iubesc,si vreau sa fiu cu el dar nu știu ce să fac. Va rog ajuta-ti-ma​, am nevoie de ajutor.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

LAsa baiatul in pace, ti-a zis clar si frumos ca nu te place.
Se poarta frumos cu tine pentru ca e bine educat, nu inseamna ca vrea sa fie cu tine daca e dragut.

| WaterDrop a răspuns:

Aoleu ochii.

Daca el ti-a spus ca nu te place, atunci nu te place.Nu te poti "pune intr-o relatie" cu el daca el nu vrea.Las`o balta, asculta`ti parintii si tine`te cat mai mult de scoala.Ai timp destul sa iti gasesti iubirea mai tarziu.

| andratudose5000345 explică (pentru WaterDrop):

Stiu,suna destul de cringe, nu-s buna la explicatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu el in continuare, daca iti place. nu trebuie sa fii cu el neaparat.

| BeSmart17 a răspuns:

Pai uita.te in comportamentul lui daca incearca sa faca ceva cu care sa.ti atraga atentia sau intreaba.i prietenii

| alinrv a răspuns:

Buna,...nu vreau sa fiu parinte sau sa fiu o persoana foarte dura la ce zic dar la varsta ta am avut si eu tot felul de nebuni cand era vorba de fete mai ales find baiat si nu am avut deloc castigul dorit, daca vrei cu adevarat sa afli mai mullt despre el iesiti in oras sau la scoala undeva unde puteti vorbi foarte linistiti unul cu celalat si il intrebi dar nu din prima ca posibil sa il speri si nu iti va da raspunsul potrivit i-al asa treptat, o mare posibilitate este ca nu iti zice este datorita faptului ca baieti mai fac acest truc ca sa atraga o fata cu cat mai misterios cu atat mai atragator la ele plus ma gandesc ca si de asta te-ai simtit atrasa de el sau altcev sau chiar poate are pe altcineva si de asta...Ii bine sa experimentezi ca oricum nu cred ca vei avea acea iubire pana la adanci batraneti asta apare pe la 20-28 ani cel mai sigur cand sti la ce te poti astepta acum depinde de cuplu dar cam asa este.Bafta!