| EllaElly123 a întrebat:

Deci,există doi băieți și nu știu cu care e mai ok sa incep o relatie.
O să le spun x și y.
Deci, x a fost primul cu care am iesit timp de vreo 2 luni,dar nu am fost impreuna. Apoi ne-am certat si ne-am indepartat. Si am inceput sa vorbesc cu y mai serios. Doar ca eu imi facusem o parere proasta despre y,pentru ca vorbea cu mai multe fete. A vrut sa iesim (a doua oara) si era sigur ca vom fi impreuna,dar nu am mai iesit si ne-am si certat,pentru ca eu simteam ceva pentru x. Am inceput sa ii scriu din nou lui x si ne-am apropiat din nou,dar nu stiu,mi se pare rece cu mine,plictisit uneori. In schimb, y e mai dragut cu mine mi-a zis ca inca tine mult la mine si ca a fost foarte suparat atunci cand ne-am certat. Ca a si plans. Nu stiu ce sa fac. Nu prea am incredere in y si mi-a zis ca s-a schimbat si ca o sa vad asta cu timpul. Dar nu stiu ce sa cred.

Răspuns Câştigător
| Myrnir a răspuns:

Din experienta personala, Y nu se va schimba happy Iar daca pare plictisit, inseamna ca nu e interesat de tine. Incearca cu X sau asteapta o alta litera din alfabet laughing

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pai alege ce-ti trece prin minte, se vede ca tu vrei o relatie asa doar sa fie acolo, deci nu prea conteaza pe cine alegi.
Ca daca ti-ai fi dorit ceva serios ar fi trebuit sa stii pe cine sa-l alegi, sau mai bine ai fi stiut ca trebuie sa mai astepti ca nu e nici unul de tine, dar asta e doar parerea mea, decizia iti apartine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ar trebui sa te indepartezi de amandoi.X nu pare ca inca tine la tine, dar este destul de evident ca tu inca mai ai sentimente pentru el.
Cat despre Y nu stiu ce sa spun, daca se comporta cu tine i-ai putea da o sansa desi nu cred ca o sa tina daca motivul pentru care v-ati certat a fost X.
Persoana potrivita o alegi cu inima, nu cu capul.

| AdrianTzar a răspuns:

Asteaptă, vezi și ce fac, nu doar ce zic. Poate apare și vreun Z happy

| aleelena98ydl a răspuns:

Y nu o sa se schimbe! Un om nu se schimba pentru alt om!
X probabil vorbeste cu tine din lipsa de ocupatie sau vorbeste si cu alta fata si ei ii acorda mai multa atentie de asta il simti tu rece! Parerea mea