| con12ro a întrebat:

Deci. M-am imprietenit cu un coleg de clasa acum vreo 4 ani. Ne intelegeam bine, era ok...Si o data, dupa ore l-am chemat la mine acasa. Si cred ca aici am gresit! Mereu cand imi luam si eu ceva ii luam si lui. S s-a invatat asa... Apoi l-am lasat sa se joace cu telefonul meu. Toate chestiile astea s-au intamplat de f. multe ori... Pana cand mi-am dat seama ca profita de mine...Si acum ma injura, isi bate joc de mine, imi arunca lucrurile... Si cand incerc sa il ignor incepe si mai tare sa ma injure si chiar sa ma bata. E foarte violent tipul... puteti sa ma ajutati, va rog? Ce pot sa fac ca sa nu mai am de a face cu el... mai ales ca suntem clegi de clasa?

3 răspunsuri:
| Melcul a răspuns:

In primul rind eu zic sa apelezi la parinti. Daca vrei sa rezolvi problema singura poti sa porti o discutie cu el in care ii spui ca daca nu se potoleste si nu te lasa in pace o sa-i faci plingere de hartuire sexuala.

| Kennedy97 a răspuns:

Nu fa nici o plangere nimic...e vina ta aici, ca i-ai pus totul in palma si l-ai lasat asa..Care e motivul pentru care se comporta asa cu tine? Asa, dintr-o data? Daca da, inseamna ca e un om cu lipsa de caracter si de nimic. Dar incearca, ia-l la tine acasa iar, si intreaba-l de ce face toate astea.

| HinataYuno a răspuns:

Vorbeste cu parintii, prietenii, diriginta, pshihologul scolii, dar inainte de toti vorbeste cu el... daca nu termina, vorbeste cu cei enumerati mai sus de mine, daca nici atunci faci plangere la politie.