| Helpme1244 a întrebat:

Deci mie imi place de o fata si nu stiu cum sa fac, i-am scris,, hey, cf,, si imi raspunde dimineata,, nimic,, adica un raspuns sec care nu imi garanteaza sanse! Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Apreciat de Editori
| anonima455 a răspuns:

Buna! Ai cam dat-o in bara cu primul pas, trebuie sa stii ca fetele primesc zeci de mesaje de genul de la multi baieti, zic asta fiindca sunt fata si si mie mi se intampla FOARTE DES. Deci, nu ai impresionat-o cu absolut nimic, normal ca ti-a raspuns sec!
Iti dau niste sfaturi:
1.Nu mai scrie prescurtat, dai dovada ca nu stii sa scrii si ti-e prea lene sa scrii: "ce faci"?
2.Incepe un; subiect interesat, daca aveti chestii in comun vorbiti despre ele.'
3.Fii diferit de ceilalti! Nu mai scrie clasicele mesaje: "hey, cf"? Fata nu-i cu nimic impresionata.
4.In caz ca tot asa se comporta spune-i ce te deranjeaza si ce simti fata de ea.
MULTA BAFTA!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Si cu ce vrei sa te ajutam? Nu da 2 bani pe tine, incearca sa fii ma iinteresant si lasa astea basic de hei ce faci? bine tu? bine ca logic ca nimeni nu e interesat sa vorbeasca cu cineva care n-are nimic de spus

| RAY a răspuns:

Tu nu vezi ca e scarbita de tine

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să mai vorbești cu ea, poate e timidă.

| Plato a răspuns:

Ce-ar fi sa nu mai scrii, sa mergi sa vorbesti in realitate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă era interesata de tine nu prea cred ca îți răspundea asa. Da și tu ai dat-o în bara direct, "hey, cf" ce mai e și asta? Ok, partea cu "hey" rămâne dar puteai sa ii zici ceva de genu "Hey, ce mai faci?".

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Daca i-ai scris "hey, cf", e clar ca ti-a raspuns asa laughing
Scuze ca sunt rea, dar eu te blocam direct laughing
Ce voiai sa-ti zica? Ar trebui sa scrii corect gramatical, mai ales daca-ti place de ea. Ai dat-o-n bara de la inceput.
Trebuie sa stii ca fetelor le plac baietii inteligenti.

| Delcatty a răspuns:

Da, nu e interesata, mai bine las-o cum a picat.
Din experienta zic ca e mai bine sa intri in conversatie cu un subiect stabilit de dinainte, sa aveti despre ce sa vorbiti. Altfel devine ciudat.

| Alexxiax98 a răspuns:

Nu cred ca e extaziata de idee. Nu prea are rost sa insisti.