| dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc a întrebat:

Buna! Deci nu mai pot, simt ca innebunesc, am atatea pe cap 1.recent am aflat ca am o boala rusinoasa, fimoza asupra penisului si trebuie sa ma operez, 2 nu mai am prieteni, toata lumea imi zice fa-ti altii, frate stau intr-un oras de 6000 de oameni, ne cunoastem toti e ceva de genul ori stai cu ei ori n-ai cu cine si efectiv oamenii aia radeau de mine. Ei ziceau ca doar glumesc, dar imi dau seama ca nu-s niste glume simple, glumele se fac de 2 3 ori nu zilnic, tot imi puneau porecle urate. N-am chef ca la 30 de ani sa ma strige lumea cutare si m-as impaca cu ei doar de dragul de as iesi din casa, voi ce ziceti sa fac? Va roggggg, efectiv de 2 luni de zile scoala si acasa, dau funda.

3 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Deci ai o problema medicala banala care se rezolva printr-o operatie simpla si nu te intelegi cu prietenii. Stiu ca pare o tragedie la varsta ta dar astea sunt probleme mici fata de cele cu care se confrunta majoritatea lumii.

| outsidethebox a răspuns:

Asta e definitia bullying-ului, copii/tinerii sunt uneori rai... Fa ceva cu care sa "le rupi gura", sa "ramana paf!", sa fie impresionati, doar asa ii vei face sa isi sxhimbe ei parerea, sa doreasca sa reinnoade relatia cu tine si ca atare, sa isi si ceara scuze.
Bafta!

| Karlson a răspuns:

Stiu ca iti cer imposibilul dar, incearca sa-i ignori. Daca nu te intelegi cu cineva, n-are sens sa te impaci cu acea persoana.