| Sanziana00 a întrebat:

Deci, o sa va spun ce mi s-a intamplat. Acum cateva luni am inceput sa vorbesc cu un baiat caruia ii placea de mine. Eu nu il placeam, dar am inceput sa iesim, sa vorbim si parca incepeam sa ma atasez de el. Intr-o zi am pus-o pe prietena mea (care il cunostea deja) sa vorbeasca cu el si sa ii spuna ca si eu as vrea sa iasa ceva. El a spus ca o sa vorbeasca cu mine. Intr-o duminica am iesit afara si ma lua in brate si mai multe lucruri prin care imi dadea de inteles ca ma place. A doua zi i-a zis prietenei mele ca o sa ma intrebe daca vreau sa fim impreuna. Nu s-a intamplat. Ziua de dupa am aflat de la doua prietene ca el nu mai are de gand nimic cu mine. Ce pot sa fac acum? M-am atasat de el.

1 răspuns:
| qMiruq a răspuns:

Stii eu cred ca ai procedat gresit in primul rand trebuia tu sa te duci sa vorbesti cu el, puteai face asta oriunde [fata-n fata, daca esti prea rusinoasa, pe mess /prin mesaje], eu zic ca el trebuia sa afle de la tine tot ceea ce simti nu prin intermediul prietenelor tale pentru ca el poate so fi gandit ca relatia de socializare dintre voi 2 mergea destul de bine si ele v-or sa se bage intre voi sa va faca sa fiti impreuna iar apoi sa va stricati relatia ce deja ati inceput-o si cred ca si-a pierdut interesul. Eu zic sa te duci la el sa-l iei de-oparte sau daca nu, prin modalitatiile ce le-am spus mai sus si sa-i spui TU personal tot ceea ce simti si daca mai poate sa se lege ceva intre voi si daca nu este prea tarziu. Haii curaj si multa bafta! :* [sper ca te-am ajutat asa cat de cat] happy.