| simona1 a întrebat:

deci pana la urma ce inseamna expresia lol am auzit multe variante dar nu stiu sigur care e cea corecta? Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fie clar are 2 sensuri atunci cand razi si atunci cand zici lol=logic

4 răspunsuri:
| lola a răspuns:

Laughing out Loud,
Laugh out Loud,
Lots of Laughter,
Laughing on Line,
Lots of Love.
Sau mai este folosit si in variantele: LAL, LAWL (Laughing a Whole/ Lot)
Daca mai vrei sa afli prescurtari de astea este ceva "dictionar" pe net:)
http://www.computerhope.com/jargon/l/lol.htm

| St!L a răspuns:

Hohot de ras

| Piscotel a răspuns:

Laugh out loud

| mcrenma a răspuns:

Cel mai folosit sens este acela cand razi pe mess. Dar mai are si sensul acela urat de " la o l*ba" big grin