| Daiana90 a întrebat:

deja nu mai suport, am ajuns la limita.deci absolut defiecare data patesc la fel.am fost ieri si alaltaieri la ruga cu inca doua fete. o fata era cu un an mai mare si la inaltime mai mica ca mine. e foarte slaba, nu are forme nimic, are 15 ani si are un metru 52 si are parul negru pana la fund tot cret. e si mai bronzata ea de felul ei. cealalta nu pot sa spun, era chiar frumoasa, slaba, inalta (tot in clasa cu cealalta). ce m-a deranjat a fost ca si ieri, ca de obicei, toti baietii se uitau la absolut orice fata, numai la mine nu.au venit baietii la noi si stateau numai cu ele, le luau in brate, de mana, incercau sa le pupe si vroiau sa se combien cu ele.deci eu mergeam in spate si ma uitam al ei si imi venea sa plang cand am vazut si am realizat ca cu orice fata sunt, nu conteaza cum arata, sa fie si hidoasa pamantului, baietii se uita la ea numai la mine nu. ce ma framanta cel mai tare e ca nici dupa ce patesc toate astea nu ma cred asa urata incat sa ma respinga toti.nici nu le stiu numarul baietiilor care mi-au placut si nici nu ma bagau in seama, si se combinau cu zeci de fete in timpul in care imi placea de ei.deci eu una nu mai rezit, ajung sa plang toata ziua din cauza ca niciunul nu ma place, deci oriunde as fi, ori cu cine, machiata, nemachiata tot pe celelalte le prefera.am ajuns in culmea disperarii. ii intreb pe toti ce sa fac si nimeni nu stie ce sa imi spuna.imi spun sa nu mai pun al suflet, sa ma resemnez etc dar nu pot.cand vad cum se dau baietii la absolut toate prietenele mele atat de rau ma simt, ca uneori dupa ce plec incep sa plang. Ce e de facut? credeti-ma ca nu mai pot...

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Normal ca asa se intampla.Pentru ca nu conteaza daca esti urata pamantului atat timp cat ai personalitate si stii ce vrei.Adica,tupeuthinking
Si in plus cu cat cauti mai mult un lucru cu atat se va departa de tine.De unde atata dorinta si efort de a placea unor baieti? Nu cumva trebuie prima data sa iti placa de tine si abia mai apoi sa te intrebi(mai mult retoric)daca esti placuta de altii
Nu te mai grabi, nu mai plange si nu mai crede ca Universul comploteaza impotriva tawinking

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La tine problema e de personalitate. Esti disperata, obsedata sa fii placuta de baieti si nimanui nu-i plac oamenii disperati. Nici un baiat nu se va uita la tine fiindca te simte cu de-abia astepti "sa pui ghearele" pe el. In plus, esti invidioasa, inveninata fata de alte fete si asta se simte in aer, ca o atmosfera respingatoare. Relaxeaza-te, gaseste-ti alta ocupatie, nu mai vana baieti, incearca sa inveti mult, sa stii cat mai multe chestii pentru a-i atrage cu inteligenta ta. Cand vei fi complet relaxata si in mod sincer si real nu vei mai astepta sa te placa vreun baiat, atunci cand te vei comporta normal si natural, atunci va aparea si un baiat pentru tine.

| Elena1234456 a răspuns:

Nu te ingrijora ca orice fraier nu te baga in seama.Baietilor trebuie sa le vina mintea la cap.Pe viitor o sa fii si tu curtata big grin.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Mai ai vreme...nu îţi cataloga viaţa după doar 14 ani. Uite eu primul prieten l'am avut abia la 16 ani şi pentru asta nu mă plâng chiar deloc. Poate problema e personalitatea ta şi nu felul în care arăţi. Dacă eşti o fire mai tăcută şi retrasă şi prietenele tale sunt mai îndrăzneţe cu siguranţă vor avea câştig în faţa ta.Fii mai îndrăzneaţă

| NUUSTIU a răspuns:

Deci...in primul rand tu trebuie sa fii sigura pe tine. Sa crezi in tine...si daca baietii nu te baga in seama incerca sa faci tu primul pas.

| Amrita a răspuns:

Buna daiana! :* Eu te sfatuiesc sa iei lucrurile mai usor. Si eu patesc cam la fel. In sensul ca, la mine in scoala, fata de celelalte prietene ale mele, eu chiar nu sunt atat de populara. Ma inteleg bine cu toti, dar pastrez asa o distanta. Si cateodata, cand mai sunt cu vreo prietena de-a mea si vine un baiat si o ia de mijloc ori altceva ma deranjeaza in sensul ca ma intreb daca eu chiar sunt atat de urata. Dar stii ce? Eu sunt multumita. Stii cum sunt vazute fetele care stau f mult cu mai multi baieti nu?
Eu te inteleg, crede-ma ca te inteleg. Dar gandeste-te in felul urmator. "Sunt o fata deosebita, speciala. Cel care va fi pentru mine va veni" Si apoi, ai abia 14 ani! Traieste-ti adolescenta! Nu mai pune la suflet toate lucrurile de genul asta.Eu iti garantez ca esti privita cu mai mult respect de toata lumea decat prietenele talewinking.
Dar daca vrei sa te integrezi mai bine in lumea baietilor, poti incerca sa fii mai sociabila(iesi mai des pe afara ori poate pune o vorba buna vreo prietena de-a ta).
Dar eu raman la ce am zis, mai bine asa! Te pup.:*

| Sheridanx a răspuns:

Incearca sa lasi la o parte felul cum arati. Putina atitudine ajuta foarte mult.Nu te mai gandi ca vrei sa te plac X sau Y.Simte-te bine si fara baieti si vei vedea ca atunci ii vei atrage.Baietii sunt atrasi de fetele optimiste, cu buna dispozitie si care nu sunt mereu in cautare de atentie.

Baftahappy

| und3c3ive a răspuns:

Te-ai intrebat mereu ce ai tu. dar ti-ai pus doar problema frumusetii si doar despre asta vorbesti., dar te-ai gandit vreodata ca poate caracterul tau e de vina? Sau poate baietilor nu le place frumusetea neaparat.ci poate ei sunt atrasi de altceva la ele.happy Am mai spus la cineva. Nu incerca sa le imiti., dar fii mai atenta si la comportamentul tau in preajma lor.Altceva. nu cred ca poate fihappy

| chucky_8545 a răspuns:

Crede-ma... te inteleg la perfectie.
Si de 2 zile am luat control asupra mea...
Eu mi-am gasit marele defect dupa ce am inceput sa umblu mai mult cu baieti, sa le cer pareri despre mine: sunt mult prea grasahappy. Am 1, 66 si 64 de kg.
Eu personal, am inceput sa fac sport, sa tin dieta[nu strica, ma abtin de la dulciuri, acidulate si nu mai mananc dupa 18:00 decat o portocala care cica ar arde din kalorii]. Apoi urmeaza capitolul "Tupeu", de obicei sunt tupeista, da' cand imi place un baiat, ma pierd repede.
Stiu cum ii sa-ti placa de un baiat, si el nici macar sa nu te salute chiar daca il cunostisad.
Stii cum m-am simtit cand mergeam cu prietena mea si iubitul ei prin oras? Si ii vedeam ca se saruta, isi spun lucruri dulci.si eu...eram indragostita de el, de iubitul prietenei mele cele mai bune, dar mi-a trecut, SLAVA DOMNULUI!
Ai un hi5? sunt curioasa cum arati, incat zici ca nu se uita baietii la tine...
Si stai linistita, o sa gasesti pe cineva care o sa te placa asa cum esti, stii cum se zice.ca dupa plans vine ras, si inverslaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand problema e la tine esti inhibata din cauza asta si o sa fi din ce in ce mai mult daca mai asisit la aceste scene... spui ca nu mai rezisit si asta e de inteles pentru ca inteleg ca esti o tipa frumoasa si nu iti dai seama cum ti se intampla numai tie. Dar problema nu e doar la tine daca fetele acela iti sunt prietene nu te.ar lasa in spate de ex:prietena mea cea mai buna are un iubit nu ies mereu cu ei dar cand ies ai se tin de mana se saruta dar inacelasi timp nu ma alsa balta vb cu mine glumin radem. Deci rezulta ca prietenele tale nu iti sunt pritene si probabil vor sa iti demonsetrze ca chir daca ele nu arata ca tine tot in jurul lor roiesc baieti iar tu le cazi in plasa. Hei nu mai sta in spate du-te langa ei sau chiar inainte lor si vorbeste cu ei o sa vezi ca la inceput o sa crezi ca e aiurea dar ce fac pritenele tale nu e aiurea sau mai rau cum reactionzi tu de a plange pentru niste prsoti care peste cativa ani cand o sa mai prinzi si u tupeu pentru ca asta iti lipsete o sa razi pentru ca plangei degeaba deci sfatul este sa fi naturala asa cum esti tu si incearca sa fi si dulce prostste putin ca sa te simti potin bine