| Loryoficial a întrebat:

Desi fetele spun ca sunt frumos si stiu sa fac o fata sa rada din 2 cuvinte, nu prea am avut o relatie de lunga durata.

Si ma gandeam la cineva, la o fata foarte complicata, dar nu`i problema, problema este ca ea il place pe altu f mult, el are 23 de ani. blahblah. ea doar 15.eu am 16 mai frumos ca el mai inteligent si alea alea... ea sta la tara ca si baiatu ala de care`i place! eu am un prieten f bun care sta cu cea mai buna prietena a ei! si mai vine in oras si atunci iesim toti 4, mai multi au spus ca ne sta bine impreuna.etc,dar e asa de greu sa flirtez cu ea deoarece e o prietena f f f buna, suntem colegi [toti 4] si mi frica sa nu se departeze de mine daca ii spun.Ne intelegem f bine, ba chiar a fost colega mea de banca! o plac, dar cum sa fac sa vad daca ma place asa pe ocolite, sa vad daca ar merge, sa imi dea un semn ceva. ce sa fac? dar va rog sa nu imi ziceti sa ii spun asa direct sau indirect, prima data vreau sa stiu ce crede cu adevarat despre mine! va rog, vreau raspunsuri serioase! MULTUMESC ANTICIPAT!

2 răspunsuri:
| 12stefy a răspuns:

Poate n-o sa-ti placa raspunsul meu, dar ce trebuie sa faci e sa astepti. Rabdarea ajuta de multe ori. Daca e diferenta aia mare de varsta intre ei 2, intr-o zi o sa se certe sau o sa-si dea seama ca nu se inteleg bine. Intre timp tu ar trebui sa ii fi prieten cat mai bun si sa o ajuti cand are nevoie de ceva si sa-i spui ca poate conta intotdeauna pe tine si tot asa... Cu baiatul ala n-o sa-i mearga, iar dupa ce se desparte de el poti sa flirtezi cu ea. Crede-ma, acum nu poti sa-i spui nimic pentru ca ii place de baiatul ala, dar stai linistit, o sa ai ocazia sa fi cu ea. Mai ales ca daca tu te intelegi foarte bine cu ea in timp ce ei ii place de baiatul ala, cand o sa ajunga sa se certe cu el, o sa-si dea seama ca de fapt ar fi trebuit sa fie cu tine, ca tu nu ai dezamagit-o niciodata. O sa vezi, daca astepti putin o sa fie mai bine totul. Sper ca te-am ajutat.

| Filehost a răspuns:

Incearca sa petreceti mai mult timp impreuna un pic de atentie, sporeste intotdeauna lucrurile.incearca sai fii alaturi in orice situatie.trebuie mai intii sa devii p ea unomde incredere lacae poate apela oricind,arata-i si tu ca esti un baiat super,unde mai pui ca poti vb cuea sipe mess. daca nu merge o rogi sat ajute la ceva, nu uita ca vine scoala, arataica voi aveti mai multe in comun decit ea cu persoana maimare deci ea.bafta