| andyy_5855 a întrebat:

Buna!

Despre ce este vorba in "Mizerabilii" de Victor Hugo?

Funda +votwinking

3 răspunsuri:
| alinutz16 a răspuns:

Despre unu care a furat o paine si a ajuns la puscarie

| anonimspecial a răspuns:

1,un barbat a furat paine pentru sora bolnava
2.a ajuns sclav
3.i s-a dat drumul pentru o scurta perioada, dar nu s-a mai intors.
4. ajunge seful celui ce il punea la munca cand era sclav si ce trebuia sa il gaseasca
4. s-a indragostit de o femeie ce a murit
5. femeia avea un copil(cosette)
6.barbatul i-a promis ca va avea grija de ea
7. fata creste mare si se indragosteste de un baiat bogat(Marius) ce se da sarac pentru ca nu voia ce nu era al lui( castigat de el)
8. baiatul si altii se opun regelui.
9. este razboi
10 toti mor.
11. mai putin cei de la rege si Marius ce este salvat de tatal vitre al lui cosette
12. politistul ce trebuia sa l gaseasca cand era sclav il duce sa l omoare.
13. ii cruta viata si se sinucide
14. fuge
15. marius si cosette se casatoresc
16. fostul sclav moare