| Jart16 a întrebat:

Bună dimineața! Încă o nelămurire.
Cum să încep?
Păi, mi-a fost simpatic un tip mult timp, o lună -două. Il ştiam de mai mult timp din vedere şi găsindu-i conturile de pe rețelele de socializare şi analizându-i profilul (poze, postări) mi-a atras atenția şi mai mult, ajungând la concluzia ca e un tip interesat. I-am mai răspuns la câteva instastory-uri cu emoji, odată am şi încercat să intru în vorbă cu el, spunându-i că-mi pare un tip foarte optimist şi apoi urmând să mai facem schimb de câteva replici. Mă gândeam că în felul acesta îi atrag atenția, dar nu. L-am văzut ieri în club. Eram la masă şi parcă mi se părea ca m-a fixat cu privirea. Ulterior, mi-am schimbat masa şi lânga, erau câteva tipe pe care el le cunoaşte. A venit de vreo doua ori şi a invitat-o pe una dintre ele la dans şi parcă ieşea la iveala intenția lui de a-mi capta atenția. Am încercat să evit contactul vizual şi să dansez în continuare. Prietenii mi-au spus că m-a privit insistent, făra ca eu sa-l văd. Presupun că şi-a format o idee parțială despre faptul că-l plac.
De fapt, nelămurirea mea e. Oare îi par interesantă, drăguță sau doar încerca să pară cool în fața mea? Probabil instinctiv, nevoia de a fi plăcut, mă gândesc. Ideea e că, m-a făcut să zâmbesc numai prin simpla prezentă sau simplul gând că mă gândesc la el, mi s-a pus pata rău!laughing
Aştept răspunsurile voastre. O zi plăcută!

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Logica feminina, cand e in aproprierea ta te uiti dupa cai verzi pe pereti de parca ar fi invizibil, ca mai apoi sa afirmi ca "Presupun că şi-a format o idee parțială despre faptul că-l plac.
Data urmatoare ascunde-te in baie rolling on the floor asa sigur ii vei da de inteles ca il placi.
Sau, daca-ti da mesaj, da-i block sa nu pari disperata laughing

| varsanofie a răspuns:

Este un pic din amandouă.

| nobodynowhere a răspuns:

Nu inteleg de ce te intereseaza atat de tare daca te place sau nu. Mai bine ai actiona, ai vorbi cu el, dar nu discret, si atunci ai afla, si pe langa asta, ai face si pasul in fata. Nu te faci de ras, nu esti patetica, nu se intampla nimic negativ pentru tine. Daca nu vrei, atunci ramai asa si chinuite toata viata cu speranta ca o sa te observe cineva. Succes.