| Melena73 a întrebat:

Buna din nou, am o întrebare destul de importantă pentru mine. Este un băiat care sta la 2 străzi distanță de mine și de cam 2 săptămâni i-am dat follow pe insta, el mi-a dat back și am cam început sa-l plac. Menționez ca nu am avut niciun fel de dialog. Astăzi am ieșit afara cu prietenele mele sa mergem pana la mega și el era in fata casei lui cu mai mulți băieți. Când m-au văzut ca vin cu toate ca nu ma cunoșteau au început sa strige numele băiatului respectiv destul de tare zic eu și sa-l întrebe dacă merg la magazin. Vreau sa stiu cum as putea sa îl fac sa îmi dea mesaj pentru ca sunt fata și ca sa zic așa sunt destul de timida și nu am făcut niciodată primul pas. Va rog ajutați-ma

Răspuns Apreciat de Editori
| YoULoVeAnGeL a răspuns:

Buna, ar fi fost de preferat sa specifici si cati ani ai, sa ne dam seama mai usor. Personal cred ca nu poti sa ii atragi atentia intr-un fel anume. Doar daca el chiar vrea sa vorbeasca cu tine. Nu ai cum sa atragi atentia cuiva, doar daca stii ce anume ii face placere. Zic sa stai asa. Sa astepti pana cand va face primul pas. sau il poti face chiar tu. Un emoticon trimis din greseala nu strica tongue. Sau un simplu pupic cu intentie. Nu mai fii timida!

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă ești fată ce?
Și fetele pot face primul pas.

| Usgs a răspuns:

Dai ador la cateva postari si daca nu zice nimic dai un mesaj ce faci te plac si astea.